11.3.2010
Lukáš Sekerka, Jan Hrabal, fotografie Jiří Mokrý

Generálka se povedla: Pardubice v pohodě vyhrály v Třebíči

TŘEBÍČ — Hokejisté HC Eaton Pardubice v přípravě na play off České pojišťovny zvítězili na ledě Horácké Slavie Třebíč 5:0. Dva góly Eatonu, který nastoupil v sestavě pro vyřazovací boje, vstřelil Robert Kousal, další přidali Jan Starý, Petr Sýkora a Petr Koukal. Brankář Dominik Hašek prokázal vynikající formu: vychytal další čisté konto.

přát., čtvrtek 11.3.2010, Zimní stadion města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENA

Horácká Slavia Třebíč

0:5
0:2, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 3:51 Starý (Koukal), 17:40 Kousal (Jillson), 28:02 Kousal, 39:51 Sýkora (Nakládal), 59:14 Koukal (Starý). Rozhodčí: Čech, Smitka – Pelikán, Samuel. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 2760. Průběh utkání: 0:5.
Horácká Slavia Třebíč: Růžička – Hrbáček, Drtina, Ostrčil, Kadela, Sedláček, Bulička, Popela – Káňa, Dolníček, Šedivý – Heřman, Nahodil, Obdržálek – Laš, Zahradník, Čech – Přibyl, Burian, Fila – Kundela. Trenéři: Jaromír Šindel a Roman Vondráček.
Dynamo Pardubice: Hašek (40:00 Míča) – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Mocek, Mitchell, MacKenzie – P. Sýkora, Zohorna, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Kousal, Cetkovský, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Hostující hráči vycházeli spíše z obrany a čekali na brejky. První branku viděli přítomní diváci ve 4. minutě, kdy se Pardubice dostaly do přečíslení třech na dva a po pěkné kombinaci se prosadil Jan Starý, který využil perfektní přihrávku od Petra Koukala – 0:1.

Další příležitost ke skórování měl o malou chvíli později Daniel Rákos, ale svoji brankovou příležitost nevyužil. Výhodu první přesilové hry měli domácí hráči, když byl vyloučen Robert Kousal. Domácí se do vážnější příležitosti nedostali a byli to paradoxně hostující hráči, kteří hrozili.

V závěru přesilové hry se do velké šance dostal Jan Káňa, ale svoji příležitost nevyužil. Po návratu z trestné lavice se do zakončení hnal Robert Kousal, ale Martin Růžička v brance Třebíče se vyznamenal. V další přesilové hře se ve velké šanci octnul David Dolníček, ale z bezprostřední blízkosti Dominika Haška nepropálil.

Ve velké příležitosti vychytal hostující brankář také Lukáše Nahodila, který nebezpečně tečoval střelu Petra Obdržálka. Otřepaná fráze nedáš – dostaneš se naplnila v 18. minutě, kdy se prosadily Pardubice. Střelcem branky byl Robert Kousal, který využil perfektní prihřávku od Jeffa Jillsona – 0:2.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí hráči. První příležitost si vytvořila první útočná formace, ale Jan Káňa se z dobré příležitosti neprosadil. Další pěknou akci domácích předvedli hráči z druhé formace, kdy po krásné kombinaci střílel Marek Drtina, ale branky se třebíčské publikum nedočkalo.

Branku viděl třebíčský stadion ve 29. minutě, kdy se prosadil po chybě třebíčské obrany Robert Kousal, který se trefil přesně do levé šibenice Růžičkovy branky – 0:3. Poté několikrát nebezpečně pálil Petr Zahradník, ale Dominik Hašek byl opět vynikající.

Další velkou příležitost zneškodnil hostující gólman poté, co vychytal Marka Laše, který nebezpečně tečoval střelu v podání dnes velmi aktivního Petra Zahradníka. Ve 38. minutě se dokonce třebíčské publikum radovalo z branky, ale ta nemohla být uznána, protože byla dosažena po odpískání.

Domácí hráči dostali čtvrtou branku v samotném závěru druhé části, kdy se ve 40. minutě prosadil kanonýr Pardubic Petr Sýkora, který tečoval střelu Jakuba Nakládala a Martin Růžička byl překonán počtvrté – 0:4.

Do poslední třetiny došlo ke změně v brance Pardubic, když nastoupil na místo Dominka Haška třebíčský Pavel Míča. První větší šanci si vytvořili domácí, ale Vilém Burian Pavla Míču neprostřelil. Na druhé straně pálil dvakrát velmi nebezpečně Libor Pivko, ale Martin Růžička se proti jeho pokusům vyznamenal.

Velkou šanci na změnu skóre měl Radovan Somík, ale proti jeho pokusu zasáhl skvěle opět domácí brankář. Poslední branku v této sezoně viděli diváci z hole hostujícího celku. Kdy se v poslední minutě zápasu prosadil hostující kapitán Petr Koukal, který tak udělal tečku za výbornou sezonou domácího celku – 0:5.

Jaromír Šindel (SK Horácká Slavia Třebíč): „Chybělo nám vstřelit gól, Dominik Hašek skvělými zákroky chytil několik našich šancí. Alespoň jeden gól jsme si zasloužili. V obraně se ukázal největší rozdíl mezi extraligou a první ligou. V defenzívě to bylo jednoznačné, tam jsme nestačili. S publikem jsme se pro tuto sezonu ale rozloučili důstojněji oproti poslednímu zápasu s Hradcem Králové.“

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Bylo to dobré narušení dlouhého tréninkového stereotypu, který přinesla pauza po dvou kolech dohrávky extraligy. Utkání mělo dobré tempo, bylo svižné a splnilo účel, se kterým jsme k němu nastoupili. Musíme zapracovat na chybách, které nám dnešní utkání opět ukázalo. Ještě si k nim musíme něco říci. Sledovali jsme i Nahodila s Obdržálkem, i pro ně bylo lepší, že hráli za svůj domácí klub. Takhle se dostali do kontaktu s extraligou. S Dominikem jsme se před zápasem dohodli, že odchytá dvě třetiny a po nich nastoupí Pavel Míča. V průběhu zápasu ještě odstoupil Jeff Jillson, ale není mu nic vážného. Zápas měl výbornou kulisu, přišlo mnoho diváků, fandili a to přispělo kvalitě utkání. Klukům se v takovém prostředí velmi dobře.“