29.10.2004

Famózní obrat!

Pardubice sehrály jeden ze svých nejúžasnějších zápasů! Sazka Arena poprvé dobyta! Zápas Slavia - Pardubice se těžko shrnuje a popisuje. Kdo jej neviděl, může jen litovat.

Tipsport extraliga, 18. kolo, pátek 29.10.2004, Sazka Arena

Slavia Praha

4:6
3:2, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 0:28 Beránek (Duda, Sup), 5:46 Vlasák (Vašíček, Graňák), 8:03 Stümpel (Vlasák), 23:01 D. Hruška (Antoš, Vašíček) – 10:45 P. Sýkora (T. Divíšek), 17:47 Hejduk (Bulis, Mikeska), 30:11 Pácal (Mikeska), 49:43 Tvrdík (Snopek), 53:57 Bulis (Mikeska), 59:05 Hejduk (Mikeska). Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:11, navíc Antoš 5 minut a do konce utkání, Žabka (oba Slavia Praha) 10 minut osobní trest, Koukal (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 13 511. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:6.
Slavia Praha: Franěk – P. Kadlec, D. Pojkar, J. Novák, Kolařík, Žabka, Graňák, Klouček – Duda, J. Beránek, Sup – D. Hruška, Vašíček, Antoš – Vlasák, Stümpel, Tomica – M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý – od 30 min. navíc Sobotka. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jiří Kalous.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava, Vyhlídal – A. Hemský, T. Blažek, Lubina – Hejduk, Mikeska, Bulis – P. Sýkora, T. Divíšek, Rolínek – Průcha, Kolář, Koukal (8. Tvrdík). Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Hororový úvod

Zejména pardubickými příznivci naplněná Sazka Arena zažila hororový úvod. Ještě se diváci nestihli posadit do sedadel a už jich menšina jásala. Po zmatcích v pardubické obraně se dostal k puku Beránek, jenž prostřelil Lašáka – 1:0. To ale nebylo ze strany domácích vše. Ve 4. minutě byl vyloučen Čáslava a přestože se kvůli předešlému trestu jednoho z hráčů Pražanů jednalo o zkrácený trest, tak se Slavia radovala podruhé: na konci akce domácích byla hůl Vlasákova – 2:0. „Abychom se z toho nepodělali,“ hlásal trenér Martinec před utkáním. Ještě hůř ale na tom byli Východočeši v 9. minutě, když po úspěšném zásahu Stümpela se radovali potřetí! Pardubice ale boj nevzdaly. Za pomoci frenetického publika s přibývajícím časem získávaly zpět půdu pod nohama. V 11. minutě jim pomohla akce dvojice Divíšek – P. Sýkora, když druhý jmenovaný po brejku snížil – 3:1. O šest minuty později hráli pardubičtí hokejisté svou třetí přesilovku a bleskurychle ji využili. Gólman domácích Franěk jen v obratu mohl pozorovat Hejdukovu střelu mířící do sítě – 3:2. Hostující fanoušci rozpoutali v libeňské hale peklo, dalšího gólu se ani jeden tábor příznivců v první třetině nedočkal. I tak se hrál v Sazka Areně špičkový hokej s enormním nasazením.

Show pokračovala

I ve druhém dějství předváděla obě mužstva totální hokej. Zaplněné hlediště mohlo aplaudovat skvělým akcím obou mančaftů. Pardubičtí hokejisté se ale nepoučili ze začátku zápasu a opět inkasovali. V čase 23:01 nahrál Antoš Hruškovi, jenž nad Lašákův beton zvýšil na 4:2. Hostující tým se ale nevzdával, bojoval. Pardubičtí fanoušci v Sazka Areně hlasitě povzbuzovali své miláčky. I tak ale měli blíže ke skórování Pražané. Ve 27. minutě byl sám před Lašákem Kadlec, o chvíli později mohl zvyšovat na tříbrankový rozdíl Duda. To ale neznamená, že Východočeši si žádnou šanci nevypracovali. Naopak, ve druhé polovině prostředního dějství byli opticky aktivnější. Ve 31. minutě se také dočkali kýženého snížení. Po závaru před Fraňkem se puk dostal na modrou Pácalovi, jenž tvrdou ránou k tyči opět rozjásal většinu fanoušků – 4:3. Hokejová produkce před nejvyšší návštěvou ligy tak dostala nový rozměr. Ve 36. minutě mohl domácí uklidnit Stümpel, ale na Lašáka nevyzrál. Na druhé straně nerozveselil své spoluhráče v samém závěru Průcha. Hokejový koncert tak mohl gradovat ve třetí dvacetiminutovce.

Konec? Pohádka snů!

Třetí třetinu vyhráli na celé čáře nejen fanoušci, ale i pardubičtí hokejisté. Ale pěkně po pořádku: Slávisté se snažili aktivní hrou znemožnit Východočechům naději na obrat, ale hosté dokázali využít chyb soupeře. První přišla v 50. minutě – Snopek přihrál Tvrdíkovi, který vyrovnal na 4:4. Domácí hokejisté nevěřili vlastním očím – vedli 3:0 a najednou na kostce svítilo 4:4! To ale nebylo vše. V čase 53:57 Sazka Arena málem pukla radostí – Mikeska poslal kotouč na Bulise, jehož střela skončila za Fraňkem – 4:5! Horoucí kotel libeňské arény se změnil v peklo. Převaha pardubických fanoušků geometricky vzrostla. A když Hejduk po úspěšně sehraném oslabení v power play uzavřel na 4:6, propadla většina obecenstva v extázi.

Pardubice sehrály jeden ze svých nejúžasnějších zápasů. Dokonalý obrat ze stavu 3:0 z pohledu Východočechů na 6:4 je tou nejlepší pozvánkou na dva domácí zápasy s Plzní (již tuto neděli) a pražskou Spartou (hned poté v úterý).

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): „Úvod nám vyšel až natolik, že jsme asi následně soupeře podvědomě podcenili a začali počítat, kolik dáme gólů, namísto abychom se soustředili na pozornou obranu. Inkasovali jsme pak po hrubých chybách. Pardubice mají silný tým, proti kterému nelze ani na chvíli povolit. Šanci jsme ještě měli ve druhé třetině v přesilovce pět na tři, ale znovu se potvrdilo, že kdo nedá v téhle situaci gól, obvykle zápas nevyhrává.“

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Začátek se nám vůbec nepovedl a po třech inkasovaných brankách jsme dokonce uvažovali, že gólmana Lašáka stáhneme z branky. Nakonec se nám ale odvděčil zlepšeným výkonem, podpořeném úsilím celého mužstva. Stáhli jsme tým na tři útoky a nechali hrát jen ty, kteří byli ochotni dát do hry celé srdce. Zápas se začal otáčet a nakonec jsme si došli pro vítězství, jimž bychom se chtěli odměnit i divákům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit.“