16.8.2010
Petr Novotný, Jan Hrabal

Eaton vedl v Českých Budějovicích o dvě branky, přesto padl v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Druhou prohru v letním Tipsport Hockey Cupu si připsali hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti sice vedli v Budvar aréně proti Mountfieldu ve druhé třetině 3:1, přesto odešli poraženi v prodloužení.

THC 2, pondělí 16.8.2010, Budvar aréna

České Budějovice

4:3p
1:1, 0:2, 2:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 18:11 Gulaš (Jank), 43:22 Červený (Pšurný), 47:33 Langhammer (R. Pšurný, Novák), 63:24 Gulaš (Novák) – 0:49 Sýkora (Cetkovský), 24:58 Bartek (Pivko, Mezei), 28:31 Pineault (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Dvořák – Jindra, Jílek. Vyloučení: 3:10. Využití: 3:0. Diváci: 597. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
České Budějovice: Kovář (40:00 Hrubec) – Novák, Šulc, Ptáček, Jank, Havran, Vydarený, Snopek – Šimánek, Mikeska, Kuchejda – Gulaš, Langhammer, R. Pšurný – Martynek, Kašpařík, Burian – M. Pšurný, Červený, Ježek. Trenéři: František Výborný a Milan Kupka.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Kaberle, Drtina, Kolář, Jillson, Kolčí, Mezei, Zdráhal – Zohorna, Sýkora, Cetkovský – Somík, Špirko, Pineault – Pivko, Radil, Bartek – Buchtele, Nahodil, Kousal. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

Pardubicím se náramně povedl vstup do utkán. Běžela devětačtyřicátá sekunda a Tomáš Sýkora zakončoval akci Cetkovského, který mu předložil puk jako na podnose přímo před prázdnou branku – 0:1.

Domácí se těžko dostávali do hry a natož do nějaké střelecké příležitosti. Střel na branku bylo poskrovnu a rozpoložení celku Františka Výborného dokumentoval bek Novák, jenž z dobré pozice netrefil ani branku.

Domácí přežili první oslabení, které ubránili aktivní hrou, a pomalu se hostům začínali vyrovnávat. Jejich snahy vrcholily v devatenácté minutě. To nejprve ve vlastním oslabení ujel Cetkovský, aby zle vystrašil celý stadion. Z následného protiútoku se prosadil po vysunutí od Janka Milan Gulaš, který už potřeboval dát gól. Bylo srovnáno a druhé dějství slibovalo dobrý hokej – 1:1.

Pro domácí fandy to však bylo zklamání. HC Mountfield dobře začal, ale brzy skončil. Jeho snahy otupilo zaváhání v defenzivě. Vzorový brejk Pardubic dva na jednoho, nahrávka Pivka a bleskové zakončení Martina Barteka – 1:2.

A to nebylo zdaleka všechno. Za pár minut ztratili domácí puk v rozehrávce. Tu vystihl bek Kočí. Posunul rychle na Špirka a další rychlý brejk zakončovala teč Adama Pineaulta pod horní tyčku Kovářovy branky – 1:3.

Dvoubrankové vedení Pardubic domácími zatřáslo a těžko se z něho dostávali. A hlavně řešili svůj momentální největší problém: dostat se do šance. Protože nějakou vyloženou by člověk pohledal.

Třetí třetina přinesla obrat. Zápas se zdál být rozhodnutý, ale domácí nerezignovali. Zlepšili pohyb a nutili Pardubice k faulům. Časté přesilovky pak celek kouče Josefa Jandače vysilovaly a domácí mohli svou převahu stupňovat. Poměrně brzy snížil budějovický Rudolf Červený. Využil zmatku kolem Svobody a jako první zachytil odražený puk na hranici brankoviště a uklidil ho do brány – 2:3.

Domácí ucítili šanci. Donutili Pardubice ke dvěma faulům v krátké době po sobě. Přesilovku pěti proti třem sehráli dobře a Jakub Langhammer byl na konci kombinace a využil přihrávku zpoza branky – 3:3.

Časomíra ukazovala 48. minutu. Domácí od té doby dominovali, měli další šance, ale nedávali. Hrubec, který vystřídal do posledního dějství Kováře, se po většinu třetiny nudil. Vyděsil diváky jen v závěru, když ve vlastní přesilovce špatně rozehrál a na hosty zívala prázdná brána. To však nedali.

Přestřelka pokračovala i v prodloužení. Největší šanci spálila dvojice Bartek – Pivko. Oba měli od domácích beků času, kolik chtěli, ale nedokázali toho využít. Rozhodla pak další přesilovka a prudká rána Milana Gulaše – 4:3.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „V poslední třetině jsme hráli špatně, přestali jsme bruslit, z čehož pramenila i naše vyloučení. Dělali jsme fauly, nestíhali jsme a soupeř toho dokázal využít.“