8.1.2017

Dynamu to nejde, ve Vítkovicích prohrálo 1:4

OSTRAVA — Neúspěšné období prožívají hokejisté Pardubic, ani ve třetím utkání nového kalendářního roku se jim nepodařilo bodovat, ve Vítkovicích prohráli 1:4. Jediný gól Dynama vsítil v závěru utkání Petr Sýkora.

Tipsport extraliga, 37. kolo, neděle 8.1.2017, Ostravar aréna

4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 13:56 Szturc (Olesz, Urbanec; 5/5), 31:02 Tybor (Roman, Baranka; 4/3), 34:57 Květoň (Klok, Tybor; 5/3), 49:01 Olesz (Szturc; 5/5) – 56:12 Sýkora (Redenbach; 4/6). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7 (0:1, 1:4, 3:2), navíc Němec (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 4517. Střely na branku: 44:18 (20:7, 18:2, 6:9). Srážky: 19:8. Vhazování: 28:32. Blokované střely: 11:12. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – Tyler Redenbach.
Vítkovice: Bartošák – Klok, Hrbas, Urbanec, Baranka, L. Kovář, Výtisk, D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Stastny, Olesz – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Jakub Petr a Pavel Trnka.
Dynamo Pardubice: Hübl – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Ovčačík, Havlík, Leduc, Panna – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Rolinek, Starý – Beran, T. Kaut, Bárta – M. Kaut, Kusý, Panna. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Pardubičtí hokejisté odcestovali do Ostravy bez Nicholase Johnsona, jenž si odpykává disciplinární trest, zdravotní důvody nepustily do autobusu Davida Tomáška, těsně před začátkem utkání odstoupil Lukáš Nahodil. V průběhu utkání se navíc zranil Ctirad Ovčačík, duel na rodném ledě nedohrál.

Vítkovice se dostaly do vedení

Lépe do utkání vstoupili domácí, pomohla jim k tomu i přesilovka poté, co hosté špatně střídali. Vítkovice se sice na chvíli nastěhovaly do obrany Dynama, ta ale v čele se soustředěným Jaroslavem Hüblem nepovolila.

V polovině třetiny zahrozil Tyler Redenbach v akci dvou na jednoho, neuspěl však. V následné hře pět na pět se domácí prosadili – Oleszovu přihrávku poslal ostrou ránou do pardubické branky Roman Szturc – 1:0.

Ostravané pálili častěji, Dynamáci se snažili ujíždět k rychlým brejkům, žádný z nich ale nezužitkovali k dorovnání skóre.

Využité přesilovky nasměrovaly domácí k vítězství

Východočechům se v úvodu druhé třetiny nedařilo dostat k ordinované hře, a tak už po čtyřech minutách si trenéři vzali oddechový čas. O chvíli později se formace Tomáše Kauta usadila v pásmu a vybojovala přesilovku.

Po půlminutě ji ale ukončilo Schausovo podražení. Pak navíc Karel Nedbal hasil situaci v brankovišti a domácí hráli proti třem. Tuto výhodu využil po sedmi sekundách Radoslav Tybor, kdy dorazil puk po Romanově rychlém pasu do předbrankového prostoru – 2:0.

Ještě hůře bylo červenobílým poté, co Karel Nedbal doslova hasil situaci v brankovišti před dotírajícím soupeřem, kdyby jej nechytl, tak by Vítkovice vedly už o tři branky. I tak ale Ostravané přesilovku pět na tři využili, brankáře Hübla propálil David Květoň – 3:0.

Pardubice hrály špatně, svou první střelu ve druhé části hry vyslaly na vítkovickou branku až ve 37. minutě, a to bekhendem Matěje Berana, po něm se ještě dostal do zakončení Tomáš Rolinek… To bylo ale hodně málo.

Petr Sýkora snížil na konečných 1:4

Domácí se nabytým náskokem uklidnili a v pohodě dovedli zápas do tříbodového vítězství. Redenbachův krosček sice ještě nepotrestali, ale krátce poté, co se americký centr vrátil zpět na led, vstřelili čtvrtý gól, zasloužil se o něj Rostislav Olesz – 4:0.

V polovině závěrečné části hry se to semlelo za pardubickou brankou, výsledkem bitky byla přesilovka pro Dynamo, červenobílí ji ale nezužitkovali ke korekci vítkovického náskoku, přestože se usadili v pásmu soupeře.

Jediný gól Východočechů tak vsítil Petr Sýkora v 57. minutě, kdy ostrou střelou po Redenbachově nahrávce využil přesilovku vylepšenou hrou bez brankáře – 1:4. V dalších minutách se hrálo především ve vítkovické obraně, domácí si ale náskok pohlídali.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „Na začátku utkání jsme zbytečně ztráceli puky, Pardubice se pak dostaly do přečíslení. To jsou situace, které bychom neměli svým soupeřům nabízet. Ale první branka nás uklidnila. Ve druhé části jsme se z oslabení dostali do několika přesilovek. Dvě jsme využili, což byl klíčový moment celého zápasu. Jakmile jsme se dostali do vedení 3:0, už jsme si náskok pohlídali.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Po neúspěšných posledních zápasech jsme do Vítkovic přijeli s jasným cílem hrát ze zajištěné obrany, což se nám dařilo prvních deset minut. Měli jsme tam i nějaká přečíslení, šance, ale pak jsme dostali první gól a začali panikařit. První část jsme dohrávali ve zbytečném stresu. Řekli jsme si to o přestávce i při oddechovém čase na začátku druhé třetiny. Hráče jsme chtěli za stavu 1:0 uklidnit, protože nehráli špatně. Rozhodla naše oslabení, inkasovali jsme dvakrát ve třech. Pak ve třetí části jsme se snažili výsledek zvrátit, ale dali jsme jenom jednu branku.“