Dynamu se nepovedl duel s Litvínovem

21.09.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Nepříjemnou prohru muselo strpět 7305 diváků v pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ. 240. vzájemný duel s Litvínovem získal černobílý celek ze severu Čech, jenž vyhrál o čtyři branky. Góly červenobílých vsítili v závěru Marek Trončinský a Sacha Treille.

3. kolo, pátek 21.9.2018 od 18:15 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 50:08 Trončinský (Treille; 5/5), 53:17 Treille (Marosz; 5/5) – 10:29 Myšák (F. Lukeš, Gerhát; 5/5), 11:59 Ščotka (5/5), 15:37 Ščotka (Trávníček, Gerhát; 5/5), 26:04 Lukeš (Kubát, Hübl; 4/5), 46:55 Mikúš (Petružálek; 4/5), 49:40 Gerhát (Hunkes; 4/5). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3 (1:1, 1:1, 1:1), navíc Hrabal (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 7305. Střely na branku: 37:25 (9:10, 15:8, 13:7). Srážky: 11:6. Vhazování: 35:31. Blokované střely: 15:11. Průběh utkání: 0:6, 2:6. Nejlepší hráči: Sacha Treille – Jan Ščotka.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (15:37 Klouček) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Machala.
HC Verva Litvínov: Janus – Hunkes, Baránek, Sørvik, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Šesták – Petružálek, J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.

Zápasem mezi dvěma tradičními extraligovými kluby se s aktivní kariérou rozloučili čároví rozhodčí Petr Blümel a Stanislav Barvíř. Oba rodáci z Pardubic jsou nedostižitelnými rekordmany v počtu odpískaných zápasů v extralize – Barvíř jich stihl 1050, Blümel 930. Většinu z nich společně bok po boku. Oba si také zapískali na mistrovstvích světa, Blümel soudcoval na třech olympiádách, v nevděčné profesi se stali uznávanými osobnostmi. Zcela zaslouženě jim diváci v ČSOB Pojišťovna ARENĚ zatleskali vestoje.

V první třetině pak tleskali výhradně jen litvínovští fandové. Verva se totiž dostala do tříbrankového trháku. První desetiminutovka byla ještě celkem poklidná, oba týmy nevyužily přesilovku, ale pak se hosté rozjeli.

V 11. minutě vstřelil po brejku svou první extraligovou branku v životě šestnáctiletý útočník Vervy Jan Myšák. Brzy mohl srovnat Čáslava, ale trefil jen tyč. Poté následovaly velké momenty Jana Ščotky, který ještě loni působil v Pardubicích. Dvěma střelami z mezikruží ve 12. a 16. minutě zvýšil vedení Litvínova na 3:0 a do branky domácího týmu šel poprvé v sezoně Milan Klouček.

Dynamo do druhé třetiny vlétlo s velkou chutí a velké šance si postupně připravili Wishart a Poulíček, ale neproměnili. Zato Litvínovu stačila jediná přesilovka a Lukeš po pěkné akci přidal čtvrtý gól. Pardubice inkasovaly vůbec poprvé v sezoně při oslabení. Svou výhodu pak domácí nevyužili a gól se neurodil ani při šancích Poulíčka a Mikúše.

Pardubice se snažily s výsledkem něco udělat, ale narážely na výborně zformovanou obranu Vervy. Ve 47. minutě po přihrávce Petružálka vstřelil zblízka pátý gól hostů Juraj Mikúš. Navíc střela Kubáta orazítkovala břevno. Šestou branku pak v 50. minutě zaznamenal při přesilovce Gerhát a zdálo, že zápas se bude jen dohrávat. Jenže domácí makali dál a po gólu Trončinského, který trefil od mantinelu, a dobré práci Treilleho, který dorazil střelu Marosze, alespoň snížili na konečných 2:6.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Je to pro mě velké zklamání, v domácích zápasech bychom neměli tak lacino rozdávat body. Začátek od nás nebyl špatný, ale všechno se to zazdilo naší přesilovkou, kterou jsme zahráli hrozně laxně, nevystřelili jsme na branku a možná se ani nedostali do pásma. Góly Litvínova nás totálně rozebraly, a přestože jsem se s týmem snažil něco dělat, měnila se sestava, tak to nemělo žádný efekt. Jediné plus jsou dva góly ve třetí třetině, to je možná takové povzbuzení nebo vzpamatování se do dalšího zápasu na Spartě.“

Milan Razým (HC Verva Litvínov): „Děkuji domácímu týmu, že nám vyšel vstříc a kvůli našemu pozdnímu příjezdu posunul začátek zápasu. Je to skvělé gesto fairplay. Povedl se nám vstup do utkání, vytvořili jsme si tříbrankové vedení, které poté narostlo až na 6:0. Klobouk dolů před domácím týmem, který nesložil zbraně, vstřelil dva góly a vykřesal takovou jiskřičku, že se hrálo až do konce. Zároveň poděkování patří našim hráčům za předvedený výkon a disciplinovanou hru, který podpořil výborným výkonem brankář Janus. Doufám, že jsme mu tím vítězstvím dali hezký dárek k dnešním narozeninám.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
21.9.18 Dynamo Pardubice – Litvínov 2:6