Dynamo zvládlo i duel v Chomutově a upevnilo své vedení

02.04.2019 | Jan Hrabal

CHOMUTOV — Také třetí utkání baráže o Tipsport extraligu ovládli hokejisté Pardubic, z Chomutova si vezou důležitou výhru 5:1. Na trefu Jordanna Perreta dokázali Piráti odpovědět, na zásahy Luboše Horkého, Petra Sýkory, Jana Kloze a Tomáše Rolinka nikoliv. Oporou hostí byl opět brankář Ondřej Kacetl. Po dvou venkovních zápasech v řadě se Východočeši představí opět v ČSOB Pojišťovna ARENĚ, a to v pátek 5. dubna 2019, kdy červenobílí od 18.00 hodin opět změří síly se Severočechy.

BAR3, úterý 2.4.2019 od 17:30 hodin, ROCKNET ARÉNA
Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 6:58 Flemming (Jank, Raška; 4/4) – 2:16 Perret (5/5), 11:56 Horký (Mandát; 5/5), 20:22 Sýkora (Ihnačák, Kratochvil; 5/5), 34:04 Kloz (Horký; 4/5), 48:21 Rolinek (Poulíček, Perret; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Hynek, Pešek. Vyloučení: 7:3 (1:1, 2:0, 4:2). Využití: 0:1. Diváci: 2882. Střely na branku: 27:22 (9:8, 6:7, 12:7). Srážky: 13:5. Vhazování: 30:26. Blokované střely: 18:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Kovář, Štich, Trefný – Duda, Růžička ml., Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – Stránský, Vantuch, Tomica – Raška, T. Svoboda, M. Svoboda.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Poulíček, Mandát – Kloz, Marosz, Perret.

Utkání gólově otevřel už ve třetí minutě Jordann Perret, který využil tlaku do brány a doklepl nehlídaný kotouč – 0:1. Za pár okamžiků mohl v přesilové hře srovnat Ivan Huml, jenž se protáhl mezi dvěma hráči Dynama, ale už nevyzrál na Ondřeje Kacetla.

Od sedmé minuty se hrálo na obou stranách ve čtyřech, čehož využil Brett Flemming z vrcholu kruhů, odkud vyslal nechytatelnou ránu – 1:1. O chvíli později skórující obránce Chomutova sebral gól Brianu Ihnačákovi, když jeho ránu před odkrytou klecí zblokoval.

Ve dvanácté minutě Jan Mandát našel zpoza brány Luboše Horkého, jenž ránou z první podruhé rozvlnil síť za Justinem Petersem – 1:2. Vedení hostů mohl ještě navýšit expirátský Marek Hovorka, jenž z úhlu prázdnou klec minul. Na druhé straně si pardubický brankář poradil s ránou nečekanou ránou Marka Tomici i bombou Ronalda Knota.

Do prostředního dějství měl bleskurychlý vstup Petr Sýkora, jenž z pravého kruhu prostřelil Justina Peterse na vzdálenější tyčku – 1:3. Za pár okamžiků Piráti bez problémů ubránili oslabení, na což mohl navázat ještě Stanislav Dietz, který obkroužil branku a pak z mezikruží nastřelil jenom blokujícího Mathiase Porselanda. Ve 35. minutě se zblokovaná rána dostala na hůl Jana Kloze, jenž z pravé strany v přesilovce prostřelil přesouvající se jedničku domácích – 1:4.

Ivan Huml si na začátku třetí třetiny sjel mezi kruhy, odkud našel jenom výstroj brankáře hostů. V dalším průběhu Piráti jenom marně bušili na pardubickou obranu, která vyhazováním šetřila čas. Od 47. minuty měli Chomutovští výhodu čtyřech hráčů proti třem, čehož ale nevyužili, takže opět udeřily Pardubice.

Patrik Poulíček nahodil od střídačky domácích, jeho pokus se podařilo tečovat Tomáši Rolinkovi, jenž našel bližší šibenici a definitivně rozhodl – 1:5. V dalším průběhu se Růžičkova družina musela bránit ve dvou po sobě jdoucích oslabení, ale výsledek už se nezměnil.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Od začátku jsme tahali za kratší konec. Musíme sportovně přiznat, Pardubice hrály výborně, organizovaně a účelný hokej, trestaly jenom naše chyby. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, ale hned na začátku jsme inkasovali. I když jsme vzápětí srovnali, hned zase gól dostali. Působili jsme ospalým dojmem. Přišlo nám, že nemáme energii a drajf. Je otázkou, jestli na to má vliv věc, která se udála týden zpátky a teď na hráče dolehla. Nechci nás omlouvat, utkání jsme nezvládli. Musíme se dát do pořádku a pokusit se vyhrát v Pardubicích.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Podali jsme od první minuty koncentrovaný výkon, měli jsme lepší pohyb a plnili jsme stejně dobře jako v předchozích zápasech taktické věci. Zaslouženě jsme vyhráli.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
7.10.18 Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:3