Dynamo ztratilo aspoň bod z DERBY #27 v čase 59:00

26.01.2019 | Jan Hrabal

HRADEC KRÁLOVÉ — Ve vysokém tempu hrané DERBY #27 nakonec hokejisté Pardubic prohráli v Hradci Králové 1:2. Dynamo poslal do vedení Antonín Dušek, domácí srovnali a minutu před koncem vstřelili rozdílový gól. Stínem utkání bylo fyzické napadení trenéra Ladislava Lubiny domácími příznivci před třetí třetinou.

39. kolo, sobota 26.1.2019 od 17:00 hodin, ČPP Aréna
Mountfield HK

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 30:31 Bezúch (Kukumberg, Vincour; 5/5), 59:00 Pavlík (Cibulskis, Smoleňák; 5/5) – 5:50 Dušek (Mikuš; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:4 (1:1, 1:1, 4:2), navíc Rákos – Rolinek oba 10 minut osobní trest Bez využití: . Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 33:21 (12:12, 10:4, 11:5). Srážky: 8:5. Vhazování: 39:26. Blokované střely: 6:11. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Antonín Dušek – Filip Pavlík.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Rákos, Lessio – Vincour, Cingel, Chalupa – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík – Horký, Mandát, Perret – Hovorka, Marosz, Rolinek – Koffer, Ihnačák, Machala – Machač, Dušek, Poulíček.

Aktivněji do DERBY #27 vstoupili domácí, ale Kloučka nepřekonali Miškář, Smoleňák a Vincour. V šesté minutě Dynamo vstřelilo gól, Mikušův pokus od modré čáry tečoval mimo Maxwellův dosah Dušek – 0:1.

Možnost hostů navýšit měl Mandát. Dynamo se ubránilo v oslabení po faulu brankáře Kloučka, při kterém jim pomohla po Paulovičově střele i tyč. V oslabení zahrozil po Machalově akci Dušek. Domácí celek odolal při Smoleňákově trestu a před první přestávkou ve velké šanci neuspěl s pokusem o vyrovnání Cingel.

Po přestávce Klouček musel krýt Bezúchovu střelu a Rákosovou šanci po Smoleňákově přihrávce zpoza branky. Potom se dostal před pardubického strážce Lessio, ale blafák zakončil vedle levé tyčky. Dynamo odolalo i při Ihnačákově trestu a v největší šanci po Cingelově zadovce nedosáhl na puk před odkrytou brankou Smoleňák.

Hradec se ubránil při Lessiově trestu a v polovině druhé části vyrovnal. Kukumberg nabil mezi kruhy Bezúchovi, proti jehož přesnému zakončení do levého horního rohu byl Klouček bezmocný – 1:1. Šanci potom ubyly a na ledě se odehrával boj o každý puk. V 38. minutě se ocitl v dobré pozici Filip Pavlík, ale hostující gólman situaci zvládl.

Před třetí třetinou došlo k neskutečnému incidentu v české extralize v roce 2019. Při příchodu na střídačku dva příznivci domácích fyzicky napadli pardubického trenéra Lubinu, na ledě se pak do křížku dostal Daniel Rákos s Tomášem Rolinkem. Domácí dostali možnost přesilové hry, neboť kapitán Dynama dostal dvouminutový trest a domácí útočník desetiminutový.

Pardubice se ubránily a stav se nezměnil ani při následném Vincourově trestu. Ve 49. minutě fauloval unikajícího Chalupu Mikuš, jenž sice zasáhl puk, ale i tak rozhodčí nařídili penaltu. Trestné střílení neproměnil Paulovič, jehož postupně z bekhendového zakončení vytěsnil Milan Klouček. V 52. minutě Zámorský zastavil nedovoleně Poulíčka, ale Maxwell Maroszovu penaltu chytil.

Při Bezúchově čtyřminutovém trestu nepřekonal Maxwella znovu Marosz a následně ani Horký. V závěru mohl rozhodnout po Cingelově přihrávce Vincour, ale Klouček zasáhl. Na ránu Filipa Pavlíka od modré čáry o chvíli později už nestačil – 2:1.

Po skončení utkání někteří příznivci Mountfieldu HK naházeli plastové lahve na kouče hostí, na protější tribuně dokonce čelil napadení generální manažer Dynama.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Myslím, že to byl velmi dobrý zápas. Na to, že se hrálo hned druhý den, byl rychlý a měl tempo. Oba týmy hrály agresivně, byly tam emoce, bylo to správné derby. Do zápasu jsme vstoupili špatně, nezvládli jsme standardní situaci a dostali gól. Trošičku to na nás padlo. Od té doby jsme se snažili dostat Pardubice pod tlak, vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale Klouček v brance podal výborný výkon. Dlouho jsme nemohli dát gól, nakonec se nám to povedlo. Zápas jsme si komplikovali zbytečnými vyloučeními, kterými jsme dostávali Pardubice na koně, a tam nás podržel Brandon Maxwell. Když utkání spělo k remíze, nakonec jsme byli šťastnější. Ale za tu víru ve vítězství, tlak a šance si myslím, že jsme si vyhrát zasloužili. Samozřejmě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří byli opět skvělí.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že jsme viděli parádní utkání se vším všudy. Trochu jsme zaostávali ve druhé třetině, kde jsme se dostávali pod tlak. Ve třetí třetině jsme mohli výsledek taky přiklonit na naši stranu, ale bohužel se nám to nepodařilo a minutu před koncem jsme inkasovali.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
12.8.18 Mountfield HK – Dynamo Pardubice 4:2