Dynamo zdolalo mistra! Pardubice porazily Brno 3:2 v nájezdech

29.09.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Parádní hokejové představení nabídla nejvyšší letošní návštěvě dohrávka pátého extraligového kola Dynama s Kometou. Oba celky se vystřídaly ve vedení, zápas rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž uspěli dva Pardubáci, vítězný gól vstřelil mladík Denis Kusý.

5. kolo, sobota 29.9.2018 od 15:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

HC Kometa Brno
2 sn

Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 0:0 – 1:0.
Branky a nahrávky: 41:39 Bubela (Wishart, Cardwell; 5/5), 46:23 Sýkora (Perret, Poulíček; 5/5), rozhodující samostatný nájezd Kusý – 3:57 Köhler (Kašpar, Bartejs; 4/5), 48:53 Barinka (Hruška, Štencel; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6 (0:0, 2:4, 0:2). Využití: 0:1. Diváci: 8788. Střely na branku: 36:23 (8:4, 9:7, 17:10 – 2:2). Srážky: 15:11. Vhazování: 45:28. Blokované střely: 10:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Bedřich Köhler.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Budík, Hrabal, Miromanov, Čáslava – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Dušek, Venkrbec, T. Svoboda – Mandát.
HC Kometa Brno: Vejmelka – D. Mikyska, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Kašpar, P. Holík, Zaťovič – R. Zohorna, Hruška, Plášek ml. – Karabáček, Nahodil, Mallet – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

Pardubice chtěly po dvou porážkách na domácím ledě konečně zabrat a s Kometou odehrály více než vyrovnanou partii. Dynamo mělo po celý zápas výraznou střeleckou převahu, ale dlouho ji nedokázalo zúročit. V bezbrankové první části jel po faulu na Treilleho trestné střílení Marosz, ale trefil jen tyčku.

Premiérová branka padla ve 24. minutě, kdy se v přesilovce trefil Bedřich Köhler, který dorazil střelu od modré. I Dynamo si následně zahrálo v početní výhodě, ale další gól už diváci ve druhé třetině neviděli. Při hře pět na pět se bojovalo o každý kousek ledu, vyloženě gólové šanci neměl ani jeden tým.

Gólové nejplodnější tak byla až třetí perioda. Dynamo odčarovalo Vejmelku ve 42. minutě, kdy Miloš Bubela šikovně tečoval nabídku od modré a svou premiérovou extraligovou brankou srovnal. Pardubice byly na koni a za pět minut při signalizované výhodě nahrál Perret na Petra Sýkoru a ten pohotovým zakončením otočil skóre.

Vedení ale domácím vydrželo jen dvě a půl minuty. Brno ve 49. minutě vyrobilo pořádný zmatek kolem Kacetlovy branky a rána Michala Barinky prošla až do sítě. Dynamo následně promarnilo další přesilovku, a když Sýkoru znovu vychytal Vejmelka, šlo se do prodloužení.

V nastavení měl rozhodnutí na hokejce brněnský Bartejs, avšak Kacetl udržel betony na zemi, ke slovu se tak dostaly nájezdy. V nich parádní a efektivní blafáky předvedly Marosz s Kusým, a jelikož Kacetl propustil jen pokus Kašpara, bonusový bod bere Dynamo.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme samozřejmě respekt ze soupeře, ale také takové zdravé sebevědomí, i když to nebylo po našich výsledcích jednoduché. Každý si uvědomoval, že nám chybí útočná i obranná fáze, dostali jsme spoustu gólů. Od začátku týdne po zápase na Spartě jsme tvrdě trénovali právě tyto situace a myslím, že kluci dnes odvedli velice dobrou práci. Nechtěli jsme, aby Kometa šla do vedení, což se nám nepodařilo, ale povedlo se nám vyrovnat. V určitých fázích zápasu jsme byli lepší, hnalo nás k tomu i vynikající publikum. Ondra Kacetl nás podržel v situacích, kdy nás třeba soupeř přečíslil. Troufám si říct, že jsme mohli vítězství urvat na svou stranu už ve třetí třetině. Vedli jsme 2:1, ale nezblokovali jsme střelu Barinky. Mohli jsme zlomit zápas na svou stranu ještě v přesilovkách i za tři body, ale i dva jsou pro nás v naší situaci velice cenné.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Do utkání jsme slušně vstoupili a měli jsme dvě nebo tři šance. Bohužel jsme ale celkově v zápase měli vyloučení a z toho bylo pět naprosto zbytečných útočných faulů. Tím jsme dostávali domácí do hry a museli jsme neustále nasazovat speciální týmy na oslabení. Ve třetí třetině jsme byli rádi, že jsme vůbec zápas díky Michalovi Barinkovi srovnali. V závěru, kdy jsme udělali znovu zbytečný faul, jsme málem přišli i o ten bod. Nájezdy nám vyšly v Olomouci a dnes ne, to už je loterie.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
29.9.18 Dynamo Pardubice – Kometa Brno 3:2sn