Dynamo z boje s Energií získalo bod

25.01.2019 | David Záruba

PARDUBICE — Ve svižnou bitvu se v ČSOB Pojišťovna ARENĚ proměnil souboj Dynama s Energií. Oba celky se vystřídaly ve vedení, o pardubické branky se podělili Ondřej Machala a Brian Ihnačák. Základní hrací doba vítěze nenašla, v prodloužení rozhodli hosté.

38. kolo, pátek 25.1.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

HC Energie Karlovy Vary
3 p

Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 0:1.
Branky a nahrávky: 45:32 Machala (Koffer, Ihnačák; 5/5), 49:26 Ihnačák (Machala, Cardwell; 5/4) – 33:09 Lapšanský (4/4), 50:08 Gríger (Flek, Rachůnek; 5/5), 62:04 Gríger (Plutnar; 3/3) Rozhodčí: Hribik, Kika – Svoboda, Špringl. Vyloučení: 3:4 (0:1, 2:1, 1:2), navíc Balán (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6509. Střely na branku: 35:36 (13:8, 5:16, 17:11 – 0:1). Srážky: 7:6. Vhazování: 29:31. Blokované střely: 12:14. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2. Nejlepší hráči: Ondřej Machala – Adam Lapšanský.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Holland – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Voženílek.
HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Plutnar, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář, Šenkeřík, Rohan – Gríger, Flek, Beránek – Rachůnek, Černý, Mikúš – Kohout, Gorčík, Skuhravý – Lapšanský, Balán, Vlach.

Karlovy Vary byly v prvních střídání nebezpečnější a vedoucí branku mohl vsítit unikající Beránek, ale na Kloučka si nepřišel. Dynamo postupně převzalo iniciativu a první velkou šanci promarnil v přesilovce Ihnačák. Energie pak zahodila další brejk, tentokrát neuspěl Lapšanský, ale více práce měl nadále karlovarský Novotný. Nejvíc starostí mu nadělala bekhendová střela Horkého. V závěru třetiny Klouček v poslední chvíli zastavil před čárou odraženou střelu Balána.

Utkání plné pozoruhodných momentů pokračovalo i po pauze. V přesilovce nebezpečně tečoval kotouč Flek, poté neproměnil přečíslení Perret, který mířil vedle. Gólem neskončila ani velká šance Cardwella, který zůstal osamocený před Novotným. Na gól se čekalo až do 34. minuty, kdy se při hře čtyři na čtyři trefil přesně pod horní tyč Lapšanský. Další ránu mohl domácím zasadit Rachůnek, jenže v úniku mířil nad branku.

Hned po nástupu do třetí třetiny se hodně zapotil Klouček, když v krátkém sledu vylapal šance Plutnara a Rachůnka při přečíslení. Jednogólové manko následně ve 46. minutě smazal Machala, který bekhendem procedil puk do sítě. Domácí ožili a další tutovku spálili Horký s Perretem, který dokonce minul prázdnou branku. Gólem skončila až přesilovková dorážka Ihnačáka. Radost ale domácím vydržela jen 42 vteřin, pak znovu srovnal Gríger.

Dramatická podívaná gradovala, ale oba týmy začaly mnohem lépe bránit a šancí ubylo. V závěru třetí třetiny mohl rozhodnout Cardwell, jenže nesrovnal si puk ideálně na hokejku. Zápas tak dospěl do prodloužení, které rozhodl ve třetí minutě ranou k tyči Gríger.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Jak nám první formace utkání začala, tak se první polovinu odvíjelo. První třetina byla z naší strany špatná, druhá ještě horší, bylo to od nás mdlé a nedařilo se mi tým probudit. Ve třetí třetině jsme se trochu zvedli, podařilo se nám výsledek otočit, ale krátce poté jsme kvůli nedisciplinovanosti inkasovali na 2:2. V nastavení měl soupeř pět vteřin puk a dal nám gól, takže co více k tomu dodat?”

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Pro nás to bylo po té nepříznivé sérii velmi těžké utkání, nenacházeli jsme se v ideálním rozpoložení, což se ukázalo i v neproměňování šancí. Je to pro nás do dalšího vývoje sezony nesmírně cenné vítězství, byť za dva body. Jsem rád, že jsme to týmovým a obětavým výkonem, podpořeným výborným gólmanem, zlomili.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
21.10.18 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 1:7