23.2.2016

Dynamo v Liberci dvakrát srovnalo, Bílí Tygři rozhodli v závěru

LIBEREC — Snaživý výkon na ledě vedoucího týmu Tipsport extraligy Dynamu nestačil, Pardubice prohrály v Liberci 2:4. Severočeši v utkání dvakrát vedli, skóre postupně dorovnali Tyler Redenbach a Branislav Rapáč. Východočechům utekla naděje na bodový zisk v 57. minutě, kdy dvakrát inkasovali.

Tipsport extraliga, 48. kolo, úterý 23.2.2016, Home Credit Arena

4:2
1:1, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 1:55 Stránský (Valský, Vitásek; 5/5), 28:07 Řepík (Birner, Lakatoš; 5/5), 56:16 Bulíř (Derner, Radivojevič; 5/5), 56:48 Řepík (Birner, Vampola; 5/5) – 9:15 Redenbach (Sýkora, Gregorc; 4/5), 44:51 Rapáč (Tomášek; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 2:2 (2:1, 0:1, 0:0), navíc Kopřiva (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 5710. Střely na branku: 42:19 (10:6, 15:4, 17:9). Srážky: 44:16. Vhazování: 38:33. Blokované střely: 7:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2. Nejlepší hráči: Michal Bulíř – Miroslav Kopřiva.
Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Lakatoš, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach. Trenéři: Filip Pešán a Vladimír Čermák.
Dynamo Pardubice: Kopřiva – Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Gregorc, Bokroš, Šeda, Zdráhal – Sýkora, Nahodil, Marcinko – Monja, Redenbach, Orsava – Rapáč, Tomášek, Poulíček – Voženílek, Kaut, Beran. Trenéři: Peter Draisaitl a Andrej Potajčuk.

Trenéři Dynama trošku proměnili sestavu hostujícího týmu, své posty v první a druhé formaci si oproti posledním zápasům prohodili centři Lukáš Nahodil a Tyler Redenbach.

Pardubice si hned na začátku vstřelily vlastní gól, poté vyrovnal Tyler Redenbach

První šanci utkání si vypracoval hned zkraje utkání Patrik Poulíček, jenž nakonec z dobré střelecké pozice zacílil těsně nad břevno. Na druhé straně byli Tygři ještě o něco úspěšnější. Valský posunul kotouč z oblíbené pozice legendárního Wayna Gretzkyho na Jana Stránského. Ten v předbrankovém souboji uspěl a dopravil kotouč s pomocí Zdráhala, který touš nešťastně kopnul, až za záda Kopřivy – 1:0.

V páté minutě mohlo být vedení Tygrů ještě vyšší. Bulíř dostal přesnou přihrávkou nabito mezi kruhy a ostře vypálil. Nicméně Kopřiva tentokrát mezeru ve své výstroji zakryl a nenechal střelce Liberečanů skórovat.

O několik chvil později mělo Dynamo po faulu Výtiska k dispozici početní výhodu. Sehrálo ji výborně a po sérii projektilů se prosadil ranou švihem Tyler Redenbach po předchozí spolupráci s Petrem Sýkorou a Blažem Gregorcem – 1:1.

Již ve druhé polovině úvodního dějství byli kvůli menší potyčce vyloučeni Birner s Štajnochem. Do obrovské příležitosti se při hře ve čtyřech mužích na každé straně dostal Bulíř, který si od pravého mantinelu najel až před zařízení. Strážce pardubické svatyně ale nakonec dobrým zákrokem rychle letící kotouč mimo nebezpečné území vytěsnil.

Liberec opět vedl

Ihned po začátku druhého dějství se pohlednou ranou prezentoval z vrcholu pravého kruhu Birner. Kopřiva pohotově máchl lapačkou a dělovku v ní ukryl až do přerušení hry. Při přesilové hře obkroužil zařízení v plné rychlosti Bulíř, následně už však nedokázal kotouč za bezmocného maskovaného muže zasunout. Na druhé straně dostal příliš volného prostoru Orsava, který se zjevil naprosto osamocený před Schwarzem. Zkusil vystřelit bekhendem a minul.

Šelmy byly aktivnější a v osmaadvacáté minutě přišla zasloužená odměna. Birner zadovkou přenechal puk Michalu Řepíkovi, který táhlou střelou neomylně překonal Kopřivu – 2:1. Vzápětí mohl přidat další branku Jakub Valský. Ten pro změnu zůstal nikým nehlídaný na několik vteřin v mezikruží. Dlouho si projektil připravoval, ale nakonec mezi tři tyče nezamířil.

V samotném závěru prostředního dějství měl na hokejce vyrovnání po přečíslení dvou na jednoho Monja, avšak ani nadvakrát nedokázal vynikajícího Schwarze překonat.

Branislav Rapáč vyrovnal, konec patřil lídrovi soutěže

Ze začátku poslední dvacetiminutovky schytal tvrdou ránu Branka Radivojeviče do krku Miroslav Kopřiva. Nicméně po krátkém ošetření se rozhodl pokračovat ve hře a sledoval, jak spoluhráči docílili vyrovnání. Branislav Rapáč zůstal trestuhodně neobsazený před gólmanem modrobílých. Jeho úvodní střelu sice Schwarz dokázal zastavit, jenže forvard třetí formace Pardubic se dostal k dorážce, kterou s ledovým klidem proměnil – 2:2.

Obrovskou euforii v hale spustila až Michalem Bulířem tečovaná rána Lukáše Dernera od modré čáry – 3:2. Za dalších 32 vteřin navíc krásnou souhru zakončoval po Birnerově nahrávce Michal Řepík – 4:2.

Následně si již Tygři výsledek zkušeně pohlídali, Dynamu nepomohla k alespoň zkorigování dvoubrankového rozdílu třičtvrtěminutová power play.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Byli jsme po pětapadesát minut soupeři vyrovnaným, ne-li horším týmem. Soupeř nám dělal problémy s forčekinkem, Pardubice byly důraznější v soubojích. My jsme se štěstím v závěru strhli vítězství na svoji stranu. Myslím, že utkání si více zasloužilo remízu a pak si to rozdat o extra bod v prodloužení. Takový je ale hokej, dnes jsme byli šťastnější.“

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Dnes to byl pro nás hratelný zápas. Když to bylo tři a půl minuty před koncem nerozhodně, tak jsme měli aspoň jeden bod získat. Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý. Navíc jsme poté mohli v prodloužení třeba získat i druhý bonusový.“