11.12.2015

Dynamo vyhrálo těžký duel v Mladé Boleslavi!

MLADÁ BOLESLAV — Skvělý vstup do druhé poloviny základní části letošní sezony! Hokejisté Pardubic dokázali zvítězit 4:2 na ledě Mladé Boleslavi. Dynamu se náramně povedl start do utkání, už ve 3. minutě vstřelil svůj první gól v utkání Lukáš Nahodil, v 17. minutě zvyšoval Petr Sýkora. Na začátku druhého dějství se opět trefil hráč s číslem 25 a ač domácí dokázali dvakrát snížit, tak Pardubice důležitý náskok i díky Redenbachově trefě z 50. minuty udrželi. Skvělý výkon opět podal gólman Brandon Maxwell, jenž pochytal 48 střel soupeře.

Tipsport extraliga, 27. kolo, pátek 11.12.2015, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 30:18 Stříteský (Látal, Pacovský; 5/5), 52:49 Pabiška (Jarůšek, Klepiš 5/5) – 2:01 Nahodil (Marcinko; 4/5), 16:42 Sýkora (Marcinko, Redenbach; 5/5), 23:02 Nahodil (Čáslava; 5/5), 49:47 Redenbach (Marcinko; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Hrubý – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:7 (1:1, 2:4, 0:2). Využití: 0:1. Diváci: 4003. Střely na branku: 50:17 (16:12, 12:3, 22:2). Srážky: 22:19. Vhazování: 49:28. Blokované střely: 15:7. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4. Nejlepší hráči: Matěj Stříteský – Tomáš Marcinko.
Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Musil, Hruška, Klimenta – Ďurač. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Havlík, Šeda, Zdráhal, Ščotka – Rolinek, Tomášek, Svoboda – Marcinko, Redenbach, Sýkora – Voženílek, Nahodil, Poulíček – Panna, Kaut, Moučka. Trenéři: Richard Král a Marek Zadina.

Bruslaři vstoupili do utkání proti týmu vedeném Richardem Králem zhurta, ani ne po půlminutě otestoval Maxwellovu pozornost střelou švihem z mezikruží nejlepší střelec týmu z města automobilů Richard Jarůšek. O chvilku později se ale nechal vyloučit Jiří Kučný a hosté přesilovku rychle využili – parádní akci na jeden dotek až do kuchyně zakončil Lukáš Nahodil. Perníkáři byli při chuti, s projektilem Havlíka od modré i pokusem Nahodila ze sedmé minuty si však Rittich poradil. Krátce poté Maxwella překvapil bekhendovým zakončením Radim Hruška, nikdo v bílém ale nedokázal dorazit kotouč za záda pardubického gólmana.

Svěřenci Františka Výborného sice měli jasnou územní převahu, nebezpečnějším týmem ale byli nadále Východočeši a Rittich měl po osmi minutách hry co dělat, aby zneškodnil dorážku Čáslavy z bezprostřední blízkosti. Bílozeleným se proti houževnatému soupeři těžko prosazovalo a s blížícím se koncem první třetiny se z tribun začínal ozývat pískot. Ten zesílil necelé tři a půl minuty před sirénou, kdy se v závaru na brankovišti nejrychleji zorientoval letos poněkud trápící se veterán Petr Sýkora a vsítil svůj sedmý gól v sezóně. O půlminutku později měl třetí gól Pardubic na holi Nahodil, Rittich však parádním tygřím skokem zabránil katastrofě.

V kabině Bruslařů po první třetině nejspíš proběhla pořádná bouřka, protože do druhé třetiny vstoupil úplně jiný domácí tým. Ani jednu ze svých šancí však Středočeši nevyužili a po třech minutách druhé periody dokonce sami inkasovali další krutý direkt - ranou od modré se prosadil Lukáš Nahodil. Středočeši byli i nadále aktivnější, do jejich hry se ale častěji a častěji vkrádaly nepřesnosti a nedorazy. To se projevilo i v sedmadvacáté minutě, kdy Urbanovu nahrávku do skvělé palebné pozice nedokázal rychlík Látal přetavit v gól. Dvakrát v krátkém časovém sledu poté pálil Hyka, ani jeden z jeho tvrdých projektilů se ale mezi tři tyče nevešel.

Co se nepodařilo Hykovi, to dokázal krátce po polovině základní hrací doby Matěj Stříteský, jenž za záda bezmocného Maxwella dorazil střelu Látala, která orazítkovala tyč – 1:3. Boleslavské první gól posadil na koně a domácí si před Brandonem Maxwellem vytvořili souvislý tlak, střely Pabišky a Urbana ale úspěch neslavily. Čtyři minuty před koncem se za boleslavskou svatyní pustili do bitky Matěj Stříteský a Michal Šeda. Na body zvítězil boleslavský zadák, bek Dynama však účastníka letošního Karjala Cupu nakonec povalil na led. Atmosféra na ledě byla tak hustá, že se dala krájet - sotva o minutu později se po zdánlivě nevinném souboji s Lencem skácel k zemi Daniel Voženílek a za pomoci klubového fyzioterapeuta odkulhal z ledu.

Aktivitu si tým z města automobilů přenesl i do třetí třetiny, což ještě umožnily dvě přesilové hry. Největší šanci měl na hokejce Hruška, Klepišovu ránu od modré však dorazit nedokázal a o chviličku později neuspěl ani Matěj Stříteský. Na začátku sedmačtyřicáté minuty byl v samostatném úniku podražen Richard Jarůšek a sudí nařídili trestné střílení, to ale důrazný forvard Bruslařů neproměnil. Pardubičtí mohli o svém triumfu definitivně rozhodnout jedenáct minut před koncem, po dělové ráně z hole Tomáška se ale rozezněla levá tyč Rittichovy svatyně!

Co se nepodařilo Davidu Tomáškovi, to o minutu později zvládl dorážkou z mezikruží Tyler Redenbach. Svěřenci kouče Výborného mohli vzápětí snížit zpět na dvoubrankový rozdíl, ale místo toho museli spolykat další hořké pilulky, poněvadž dezorientovaný Maxwell nedokázal zareagovat na Urbanovu střelu, kotouč se ale zastavil na brankové čáře! Zdálo se, že je rozhodnuto - někteří diváci už svá místa opustili a v jinak solidně zaplněné ŠKO-ENERGO Aréně panovala komorní atmosféra, v třiapadesáté minutě však vykřesal plamínek naděje Lukáš Pabiška. Ještě veseleji mohlo být na starém bělidle po šestapadesáti minutách hry, Klepišova bomba od modré však o centimetry minuly Maxwellovu svatyni. V závěru už si hosté svůj náskok zkušeně pohlídali a ze středních Čech si odvezli cenné tři body za výhru 4:2.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): „Nevstoupili jsme do utkání dobře, a to nejen výsledkově, ale i naší předvedenou hrou. Nebyl to ten náš typický tlak a aktivita. Působili jsme svázaně, nervózně. Soupeř nás za to potrestal a šel do vedení. O přestávce jsme si v kabině něco řekli a hráči ve druhé třetině začali hrát to, co se od nich chtělo. Soupeř od té doby vystřelil celkem šestkrát na branku, a to včetně třetí třetiny. Ale bohužel náš tlak nebyl efektivní. Neproměnili jsme ani stoprocentní šance, jako například to trestné střílení. Musím dát kompliment brankáři Maxwellovi, protože ten stojí za naším neúspěchem. Jakub Klepiš odvedl výkon, který ještě není na úrovni, ve kterou u něj věříme. Jinak si myslím, že předvedl dobrý výkon. On rozhodně není tím stavebním kamenem naší porážky. Davida Výborného v závěru trochu tahalo tříslo, tak šel z ledu.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Určitě jsme spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou. První třetina se nám povedla, chtěli jsme ji hrát aktivně, abychom Boleslav nepustili do nějakého velkého tlaku. To se nám v první třetině podařilo a proměnili jsme své šance. Měli jsme poté ještě nějaké další, které jsme bohužel neproměnili. Od druhé třetiny se Boleslav dostávala na koně, měla tlak ve třetině, ale myslím, že ty střely byly spíše někde od modré čáry, zpoza brány nebo z prostoru u mantinelu, nepouštěli jsme je do vyložených šancí. Největší tlak měli ve třetí třetině, i díky přesilovkám. Asi nejdůležitější bylo neproměněné trestné střílení. Potom už jsme věřili, že utkání zvládneme.“