5.9.2015

Dynamo smazalo tříbrankovou ztrátu, ale v závěru padlo

DAVOS — Zápasem na ledě Davosu se hokejisté Dynama Pardubice rozloučili s letošním ročníkem Ligy mistrů. První polovina utkání vyšla lépe Davosu, který si vypracoval tříbrankové vedení. Dynamo ale nic nezabalilo a zápas vyrovnalo, když třetí branku vstřelil v čase 58:20 Poulíček. Jenže závěr znovu patřil soupeři. 28 vteřin před koncem zasadil rozhodující ránu Simion.

Liga mistrů, 4. kolo, sobota 5.9.2015, Vaillant Arena

Davos

5:3
2:0, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 1:45 Axelsson (Schneeberger; 5/5), 6:55 Brejčák (Axelsson, Simion; 5/4), 29:41 Jörg (Simion; 5/5), 59:32 Simion (Jörg; 5/5), 59:57 Corvi (Heldner; 5/6) – 30:10 Rolinek (5/5), 38:19 A. Havlík (Kolář; 5/5), 58:20 Poulíček (4/5). Rozhodčí: Sjöberg (Švédsko), Vinnerborg – Tscherrig, Küng (všichni Švýcarsko). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:33 (12:8, 18:14, 8:11). Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.
Davos: Genoni (30. Senn) – Brejčák, Jung, Guerra, Heldner, Schneeberger, Paschoud – Ryser, Paulsson, Lindgren – Corvi, Simion, Jörg – Axelsson, Walser, Sciaroni – Aeschlimann, Kessler, Egli. Trenér: Arno del Curto.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Gregorc, Bokroš, Šeda, Zdráhal, Ščotka – Sýkora, Poulíček, Rolinek – Svoboda, Nahodil, Tybor – A. Havlík, Marcinko, Kaut – Kolář, Voženílek, Půhoný. Trenéři: Miloš Říha a Václav Baďouček.

Po smolné porážce na ledě Färjestadu už nemohlo Dynamo postoupit do další fáze Ligy mistrů, i tak ale mělo pro zápas s Davosem dostatečnou motivaci. Pardubice chtěly soupeři vrátit porážku z prvního vzájemného utkání a také se řádně připravit na první extraligový duel proti Mladé Boleslavi

Úvodní minuty patřily švýcarskému celku. V čase 1:45 vypálil z dálky Schneeberger a kotouč za Maxwellova záda doklepl Dick Axelsson – 1:0. Pardubice se do útočného pásma dostávaly ztuha a gólmana Genoniho příliš neohrozily.

Davos pak měl k dispozici přesilovou hru a na konci sedmé minuty šel do dvoubrankového vedení. Axelsson tentokrát střílel z kruhu a jeho pokus doklepl do branky Ján Brejčák – 2:0.

Dynamo se více do hry dostalo taktéž v početní výhodě, ale vážnější práci Genonimu připravil až Rolinek, jenž tvrdě vypálil po najetí do pásma. Ten samý hráč pak měl vůbec největší šanci Pardubic, když při hře čtyři na čtyři vyjel zpoza branky do dobré pozice, ale trefil jen lapačku gólmana Davosu.

Po přestávce se na vážnější šanci čekalo déle, nicméně i tak musel zejména Maxwell likvidovat několik pokusů domácích. Až v čase 29:41 ho překonal Mauro Jörg, který se ocitl osamocený před brankou a zakončil nechytatelně k tyči – 3:0.

Tentokrát dokázalo Dynamo bleskově zareagovat. Za 29 vteřin vypálil Sýkora, kotouč vypadl vystřídavšímu brankáři Sennovi do brankoviště, kde byl nejrychleji Tomáš Rolinek a důrazem zajistil snižující branku – 3:1.

Hratelný stav následně musel skvělým zákrokem proti nájezdu Jörga zachránit Maxwell. Útočník Davosu si krátce nato šel odpočnout na trestnou lavici a Dynamo vyrobilo v útočném pásmu solidní nepořádek, gólman Senn ale situaci se štěstím ustál.

Krátký byl až na pokus Adama Havlíka, který si zpracoval Kolářovu přihrávku od zadního mantinelu a bekhendem pověsil kotouč přesně pod horní tyč – 3:2. V závěru druhé části ještě musel Maxwell likvidovat velkou šanci Axelssona.

Pardubice měly dvacet minut na to, aby vstřelily minimálně jeden gól. Rozjezd jim ale nevyšel podle představ, když po půl minutě unikal Paulsson a jen díky Maxwellovi nepřidal čtvrtý gól. V následné přesilovce si Dynamo vytvořilo soustavný tlak, jenže Sýkora pálil vedle branky.

O dost lépe mířil pardubický snajpr ve 49. minutě, ale kotouč se o pár centimetrů nevešel mezi tři tyče. Do určeného prostoru naopak dvakrát mířil Ščotka, toho ale zase vychytal pozorný Senn. Davos se stále častěji uchoval k vyhazování kotoučů, přesto si ojedinělou šanci vypracoval znovu Jörg, jehož nájezd opět zneškodnil Maxwell.

V 58. minutě měl velkou šanci na vyrovnání znovu Sýkora, jeho tvrdá rána skončila jen na břevně. Hned nato ale fauloval Jung a Dynamo dostalo možná poslední naději na vyrovnání. A podařilo se! Patrik Poulíček byl nejdůraznější na brankovišti a v čase 58:20 dokonal vyrovnání – 3:3.

Jenže Dynamu znovu nevyšel závěr. 28 vteřin před třetí sirénou se ze situace dvou proti jednomu prosadil Dario Simion – 4:3. Pardubice pak zkusily hru bez brankáře, ale další vyrovnávací branku už nevstřelily. Naopak tři vteřiny před koncem pojistil výsledek ranou do opuštěné svatyně Enzo Corvi – 5:3.