Dynamo se stále trápí, pod Ještědem prohrálo 1:3

21.12.2018 | Jan Hrabal

LIBEREC — V předvánočním duelu nestačili hokejisté Pardubic v Liberci na Bílé Tygry, Severočechům podlehli 1:3. Jediný gól Dynama, které nevyužilo několik velkých příležitostí, vstřelil Marek Hovorka.

28. kolo, pátek 21.12.2018 od 18:00 hodin, Home Credit Aréna
Bílí Tygři Liberec

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 8:31 Zachar (Stříteský; 5/5), 23:03 Jelínek (Filippi; 5/4), 24:46 Filippi (Redenbach; 5/4) – 26:19 Hovorka (Bubela, Trončinský; 4/5). Rozhodčí: Bejček, Pražák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:10 (3:6, 3:3, 3:1). Využití: 1:1. Diváci: 6291. Střely na branku: 30:26 (16:6, 8:7, 6:13). Srážky: 7:11. Vhazování: 35:25. Blokované střely: 7:6. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Nejlepší hráči: Roman Will – Marek Hovorka.
Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín – Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, Kvapil – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Vlach, Zachar.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Nedbal – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Marosz, Kusý – Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.

Bílí Tygři vstoupili do utkání před domácím publikem s obrovskou chutí a brzy byli odměněni úvodní brankou. Stříteský zachytil pardubické vyhození na modré čáře, nahodil kotouč na bránu a Marek Zachar jemnou tečí překonal bezmocného Kacetla.

Dynamo nadále zůstávalo věrné pasivnějšímu stylu hru a na své šance velmi chytře vyčkávalo. Jednu takovou příležitost si vyčíhal Patrik Poulíček, který se zničehonic zjevil sám před Willem. Liberecký gólman se ale nenechal vymíchat a výrazně se přičinil o to, že Severočeši odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Krátce po přestávce mohla domácí hala vybuchnout podruhé. Filippiho střílený pas lehce lízl hokejku Petra Jelínka a puk zamířil přesně k tyči. Kacetl se zrovna přesouval a drobná změna trajektorie pro něj byla smrtící.

Tomáš Filippi poté ukázal, že má v ruce dynamit a prudkou střelou zápěstím se trefil pod víko. O chvíli později Willa připravil o čisté konto Marek Hovorka ranou z mezikruží.

Pardubice se v průběhu utkání osmělovaly čím dál víc a Will si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Hned několikrát musel domácí gólman likvidovat přečíslení dva na jednoho, hráči Dynama se ale trápili v koncovce. Daleko od přesného zásahu nebyli Hovorka a Rolinek, jenže Will chytal zkrátka skvěle.

Šelmy pak v závěru třetí části odolaly i závěrečnému tlaku Dynama, které pod Ještědem podalo výrazně lepší výkon oproti středečnímu doma s Vítkovicemi.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Odehráli jsme extrémně těžký zápas. Věděli jsme, že soupeř přijede dobře nachystaný. Tyhle zápasy okolo Vánoc nejsou vůbec jednoduché. Vím, že jsme dnes nehráli moc pěkný hokej, ale našli jsme cestu k vítězství. To je pro nás strašně důležité.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Jsem rád, že jsme tady podali takový výkon. Bylo to podstatně lepší než posledně doma s Vítkovicemi. Myslím si, že o lepší výsledek nás připravily naše neproměněné šance a naše nedisciplinovanost.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
26.7.18 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 0:3