20.1.2019
David Záruba

Dynamo rozstřílelo Olomouc 6:2!

PARDUBICE — Po 105 dnech se ČSOB Pojišťovna ARENA mohla radovat z extraligového vítězství. Dynamo přehrálo Olomouc jasně 6:2 a v poslední půlminutě si mohli hráči užívat ovací vestoje. Východočeši proměnili tři přesilovky, dvěma brankami se blýskl Marek Hovorka.

Tipsport extraliga, 37. kolo, neděle 20.1.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

Olomouc

6:2
1:0, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 6:40 Ihnačák (Mandát, Eklund; 5/4), 24:25 Cardwell (Poulíček, Děrvuk; 5/5), 37:48 Hovorka (Marosz, Rolinek; 5/4), 42:11 Hovorka (Ihnačák, Marosz; 5/4), 42:34 Perret (Horký; 5/5), 50:45 Horký (Perret; 5/5) – 29:23 J. Knotek (Ostřížek, Jaroměřský; 4/5), 49:27 Jergl (Knotek; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, M. Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 6:6 (2:2, 2:2, 2:2). Využití: 3:1. Diváci: 5614. Střely na branku: 29:26 (8:9, 8:10, 13:7). Srážky: 2:4. Vhazování: 22:26. Blokované střely: 16:7. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2. Nejlepší hráči: Jan Knotek – Marek Hovorka.
Dynamo Pardubice: Klouček – Eklund, Budík, Mikuš, Schaus, Děrvuk, Cardwell, Porseland – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Poulíček – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Dušek, Machač.
Olomouc: Lukáš – Jaroměřský, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček – Jergl, Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Tomeček, Kolouch, Handl – Mráz, Skladaný, Laš.

Pardubice vstoupily do zápasu s ofenzivní chutí a brzy měl slušnou šanci Koffer. Vedoucím gólem ale skončila až přesilovková trefa, kterou od mantinelu vyslal Brian Ihnačák. Také Olomouc si zahrála v převaze jednoho muže, ale z obléhání Kloučkovy branky hosté nic nevytěžili. Dynamo mělo střeleckou převahu, více než jednu branku mu však Lukáš nepovolil.

Druhou třetinu začala Olomouc o poznání agresivněji a vytvořila si slušný tlak. V kritické chvíli si ale domácí trenéři vzali oddechový čas, což se ukázalo je skvělý tah. Ve 25. minutě si totiž na Poulíčkovu přihrávku zpoza branky najel Cardwell a zvýšil na 2:0. Olomouc dokázala za pět minut při přesilovce snížit, když za Kloučka proklouzla střela Knotka. Dynamo reagovalo rovněž v početní výhodě, kterou ve 38. minutě po pěkné kombinaci zužitkoval Hovorka.

Podobný scénář měla i přesilovka Dynama na začátku třetí třetiny, kdy Hovorka tentokrát z mezikruží prostřelil Lukáše počtvrté. Za pouhých 23 vteřin se před brankou dobře zorientoval Perret a bylo to už 5:1. Deset minut před koncem třetí třetiny sice snížil na zadní tyči osamocený Jergl, ale vzápětí Dynamo znovu odskočilo, když se poprvé v pardubickém dresu trefil z dorážky Horký. Na tuhle ránu už Olomouc reagovat nedokázalo a Pardubice poklidu dokráčely k vítězství.

Pardubice zvítězily poprvé v roce 2019 a zlomily sérii sedmi porážek v řadě. Na domácím ledě se Dynamo radovalo poprvé od 7. října, kdy s prázdnou odjel Chomutov.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych především hráčům poděkovat za to, že vyplnili, co jsme si řekli a pokračovali v solidním výkonu, který jsme předvedli první dvě třetiny proti Třinci. Jsem přesvědčený o tom, že jsme jakékoliv vítězství nutně potřebovali. Doufám, že hráči budou i nadále věřit tomu, co děláme, že jejich sebevědomí půjde nahoru a že nezůstaneme na dlouhou dobu jen u jednoho vítězství.”

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Do utkání jsme velice špatně vstoupili a pak se to s námi táhlo víceméně celý zápas. Měli jsme jen pár záblesků kvalitní hry a možností ohrožení domácí branky. Nic se nám nedařilo, inkasovali jsme v přesilovkách soupeře i při hře pět na pět, takže všechno špatně. Musím říci, že domácí hráli velice dobře a zaslouží si gratulaci.”