Dynamo proti lídru dřelo, na zisk nedosáhlo

18.01.2019 | David Záruba

PARDUBICE — Snaživý výkon podali hokejisté Pardubic v souboji s prvním Třincem. V ČSOB Pojišťovna ARENĚ si hlavně v první třetině vypracovali řadu šancí, za domácí tým se trefili ale pouze Tomáš Rolinek a Jacob Cardwell. Slezané rozhodli o své výhře na sklonku závěrečné desetiminutovky.

36. kolo, pátek 18.1.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 17:51 Rolinek (Hovorka; 5/5), 49:14 Cardwell (Machala, Poulíček; 4/4) – 16:57 Roth (M. Doudera, Marcinko; 5/5), 24:46 Polanský (Růžička, Roth; 5/5), 43:04 M. Kovařčík (Chmielewski, Gernát; 5/5), 50:27 Marcinko (Hrňa, Růžička; 5/4), 50:39 Cienciala (Svačina, Dravecký; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Hynek, Polák. Vyloučení: 6:3 (0:0, 1:0, 5:3). Využití: 0:1. Diváci: 6533. Střely na branku: 24:30 (13:6, 6:11, 5:13). Srážky: 11:5. Vhazování: 39:25. Blokované střely: 8:13. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5. Nejlepší hráči: Tomáš Rolinek – Tomáš Marcinko.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Cardwell, Mikuš, Schaus, Holland, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Poulíček, Voženílek – Horký, Mandát, Machač – Koffer, Dušek, Perret.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Musil, Galvinš, Roth, Doudera – Hrňa, Marcinko, Bukarts – Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Pardubice začaly dobře a v prvním střídání Machala dobrou střelou označkoval Hrubcovo rameno. Obrovskou šanci pak spálil Bukarts, k němuž vyrazil puk vyjetý Kacetl, ale třinecký forvard přestřelil. I další souboj těchto hráčů vyhrál domácí gólman, ale vzápětí se po buly přesně k tyči trefil Roth a otevřel skóre. Dynamo stihlo ještě před přestávkou srovnat, když Rolinek šikovně tečoval Hovorkovu střelu. V závěru nezvládl Svačina potrestat chybu Dynama v rozehrávce.

I na startu druhé části si šanci připravil Machala, ale na Hrubce znovu nevyzrál, na druhé straně Kacetl vychytal Marcinka. Gólem skončila až pěkná kombinace, kterou zblízka zakončil Polanský. Od té chvíle byli Oceláři lepší, chvílemi měli solidní tlak a další možnosti neproměnili Polanský a Chmielewski. Vůbec největší šanci zahodil Marcinko v situaci dvou třineckých hráčů proti Kacetlovi. V závěru druhé třetiny odmítl vyrovnání osamocený Mandát.

Výborný zápas chytal Kacetl, ale ve 44. minutě se za jeho záda nešťastně odrazil puk od Michala Kovařčíka. Domácí gólman se poté zaskvěl při šanci Hrni a v 50. minutě při hře ve čtyřech snížil na rozdíl jediné branky nehlídaný Cardwell. Jenže Třinec přispěchal s odpovědí, za 73 vteřin se trefil zblízka Marcinko. Navíc za dalších 12 vteřin zakončil rychlý útok Cienciala a Třinec najednou vedl 5:2. Kacetl ještě v závěru zápasu pochytal několik šanci Ocelářů.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Hráli jsme se silným a kvalitním soupeřem. Minimálně půl zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. To, co se stalo ve třetí třetině, snad ani nebudu komentovat. Takto si představuji bojovnost mužstva a jsem přesvědčený, že když budeme podobně přistupovat ke všem utkáním, tak se nemáme čeho bát.”

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Vstup do zápasu nebyl vůbec dobrý, nemohli jsme se rozjet a Pardubice nás dostaly pod tlak. Po první třetině jsme si v kabině řekli, že musíme zlepšit hlavně důraz a pohyb. To se podařilo, byli jsme první na kotouči a vypracovali si spoustu šancí. Pokračovalo to i ve třetí třetině, kdy bylo důležité, že jsme po snížení Pardubic na 3:2 rychle odskočili na 5:2. Jsme spokojení, že máme další tři body do tabulky."

Vzájemné zápasy 2018/2019
13.10.18 Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 6:1