17.3.2019

Dynamo přes velkou snahu nedotáhlo vysokou ztrátu

PARDUBICE — Prohru 4:7 si ve svém třetím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo připsali hokejisté Pardubic. Na úvodní trefu hostí sice rychle zareagoval Jan Kloz, ve druhé třetině ale Chomutov nastřílel pět branek a směřoval k jasné výhře. I při manku 1:6 se Východočeši nevzdali, třemi brankami v rozmezí 101 sekund ve třetí třetině snížili na rozdíl dvou zásahů, ale poslední slovo měli při pardubické hře vabank Severočeši.

Tipsport extraliga, UDR3, neděle 17.3.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

Piráti Chomutov

4:7
1:1, 0:5, 3:1
Branky a nahrávky: 4:58 Kloz (Poulíček, Perret; 5/5), 49:54 Kloz (Eklund, Ihnačák; 5/5), 50:50 Mandát (Kloz; 5/5), 51:35 Budík z trestného střílení – 0:18 Jank (Koblasa, Duda; 5/5), 20:24 Koblasa (Růžička, Jank; 5/5), 22:08 Chlán (M. Svoboda, Flemming; 5/5), 24:04 Flemming (Vantuch; 5/5), 31:11 Růžička (Duda 4/5), 36:04 Raška (M. Svoboda, Štich; 5/5), 58:26 Duda (Růžička; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5 (1:3, 1:0, 1:2), navíc Ihnačák (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 3115. Střely na branku: 29:29 (15:8, 6:15, 8:6). Srážky: 9:5. Vhazování: 26:32. Blokované střely: 16:13. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6. 3:6.
Dynamo Pardubice: Kacetl (24:04 Klouček) – Cardwell, Eklund, Schaus, Zdráhal, Budík, Nedbal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Kloz, Poulíček, Perret.
Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Kovář, Štich, Dietz – Duda, Růžička ml., Koblasa – Klhůfek, Huml, Sklenář – Stránský, Vantuch, Tomica – Havel, Raška, M. Svoboda – Chlán.

Hned po 18 vteřinách poslal Piráty do vedení Jank, který se trefil parádní ránou od modré čáry. Dynamo poté zabralo a v páté minutě po akci Poulíčka srovnal zblízka Kloz. Chomutov pak hrozil zejména v oslabení, dvě velké šance měl Stránský. Nejprve neproměnil nájezd, poté nestihl potrestat chybnou rozehrávku Kacetla. Zápas měl od začátku slušný náboj, bylo znát, že oba týmy na sebe ještě pravděpodobně narazí v barážových bitvách.

Start druhé části vyšel hostům skvěle. Tentokrát po 24 vteřinách jim vedení vrátil bekhendovou střelou Koblasa a za minutu a půl zvýšil náskok Pirátů svou první extraligovou brankou Chlán. Sklenář pak sice po faulu Schause neproměnil trestné střílení, přesto ve 25. minutě zvýšil Flemming střelou od mantinelu už na 4:1 pro Chomutov. Domácí trenér si vybral oddechový čas, ale efekt to nepřineslo, ve 32. minutě přidal pátý gól v přesilovce Růžička. Dynamo se snažilo odpovědět, ale Hovorka ani Kloz neuspěli, a tak se ve 37. minutě trefil chomutovský Raška.

Dynamo se snažilo s nepříznivým stavem něco udělat, ale naráželo na zformovanou obranu Pirátů. Pak ale přišla 50. minuta a kontaktní gól Kloza, který se trefil do horního rohu branky. Za necelou minutu Peterse překonal i Mandát a za dalších 45 vteřin proměnil Budík trestné střílení po faulu chomutovského brankáře – 4:6. Pro pardubického beka to byl první gól v extralize. Vzepětí Dynama tím ale skončilo, minutu a půl před sirénou přidal sedmý gól Chomutova Duda.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Já to dneska hodnotit nebudu, protože mi byla hanba na té lavičce stát a za výkon hráčů jsem se styděl. Proč jsem z utkání stáhl Marosze, muselo dojít každému, kdo ten zápas viděl.”

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Utkání bylo hlavně o nás, bojovali jsme s vlastní psychikou. Po tragickém výkonu s Litvínovem, který nás na 99 procent poslal do baráže, jsme si nějaké věci s hráči a realizačním týmem vyříkali. Dnešek jsme brali jako přípravu na rozhodující fázi sezony. Utkání jsme rozehráli velmi dobře, ale zase přišel moment, se kterým bojujeme celou sezonu, a sice že se nedokážeme koncentrovat celých 60 minut. Pokud by ten zápas byl o jeden, dva góly, tak bychom ho zase ztratili. To je naše největší bolest, na které budeme muset zapracovat. Na druhou stranu jsme za vítězství rádi, snad hráčům dodá energii do práce.”