Dynamo nepokazilo Zlínu retro utkání

13.01.2019 | Jan Hrabal

ZLÍN — Pardubičtí hokejisté podlehli v duelu 35. extraligového kola Beranům na jejich stadionu 1:5. Jediný gól Dynama vstřelil Brian Ihnačák.

35. kolo, neděle 13.1.2019 od 15:30 hodin, Zimní stadion L. Čajky
PSG Berani Zlín

HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 6:24 Šlahař (Fryšara; 5/5), 14:49 Valenta (Lakatoš; 5/4), 16:11 Fořt (Ondráček; 5/5), 30:05 Anděl (Fryšara, Řezníček; 5/5), 31:15 Kubiš (Freibergs; 5/3) – 23:35 Ihnačák (Mikuš; 4/5). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Kis, Klouček. Vyloučení: 4:7 (1:1, 2:5, 1:1), navíc Holland 5 minut, 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání, hráčská lavice Dynama (hlavní trenér Ladislav Lubina) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 5316. Střely na branku: 23:19 (7:2, 13:8, 3:9). Srážky: 16:14. Vhazování: 36:29. Blokované střely: 4:7. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Nejlepší hráči: Tomáš Fořt – Tomáš Rolinek.
PSG Berani Zlín: Kašík – Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Valenta, Zbořil, M. Novotný – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – E. Kulda, P. Sedláček, Lakatoš – Šlahař, Fryšara, Anděl – Werbik, Popelka, Herman.
HC Dynamo Pardubice: Hamerlík (16:11 Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Budík, Cardwell, Děrvuk – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Voženílek – Mandát, Poulíček, Kusý – Koffer, Dušek, Perret.

Berani v replikách dresů z vicemistrovské sezony 1995/96, kdy Čajánek začínal kariéru, ovládli první třetinu. V sedmé minutě překvapil Hamerlíka střelou na bližší tyč Šlahař, načež měly Pardubičtí dvě možnosti srovnat stav, jenže ránu Duška ani hrubou chybu gólmana Kašíka za brankou v gól nepřetavili.

A právě Dušek seděl na trestné lavici v moment, kdy na 2:0 zvyšoval střelou z kruhu Valenta. Čas 17. minutě Berani vedli už o tři góly, když teprve pátá střela na Hamerlíkovu branku skončila opět v síti. Prosadil se Fořt, jenž tak předčasně ukončil účinkování pardubického gólmana v utkání. Nahradil ho Kacetl.

Naději Dynamu vystřelil po pauze Ihnačák, následně ale Pardubice opět upadly do své dlouhodobé krize. Téměř přesně v polovině zápasu se prvního gólu ve zlínském dresu dočkal Anděl – 4:1.

Velmi živo bylo dvacet vteřin poté. Nejprve Holland v potyčce roztrhl Kubišovi slavnostní dres, načež dostal nejprve dvouminutový a poté také osobní trest do konce utkání trenér Pardubic Lubina, který tak musel putovat na tribunu mezi rozzuřený zlínský dav.

Berani měli následně možnost téměř čtyřminutové hry v pěti proti třem, kterou hned po 12 vteřinách využil v náhradním dresu hrající Kubiš. Ve zbytku druhé a ani v celé třetí třetině už se fanoušci dalšího gólu nedočkali, pouze bitky po závěrečné siréně, ve které byl nejaktivnější domácí Lakatoš a hostující Holland a pouze on si vysloužil trest do konce zápasu.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Bylo to pro nás těžké utkání po psychické stránce; věděli jsme, že to musíme urvat. Pomohl nám vstup do utkání a narvaný zimák. První třetina jasně rozhodla, my jsme se uklidnili a dovedli duel do vítězného konce. Kdyby to nebylo hned 3:0, mohli jsme být nervóznější. Třeba 'Káša' si tam jednou srazil málem puk do vlastní sítě, mohlo to být 1:1. Kluci si zaslouží poděkování, stejně tak diváci za neskutečné choreo, měl jsem z toho husí kůži. V tabulce se teď díváme spíš pod sebe, nemůžeme být namyšlení, takže dneska zlaté tři body.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Zápas se rozhodl v první třetině. Příčinou byl náš laxní vstup do utkání, kdy jsme zaostávali v bruslení, což se projevilo na skóre. Ve druhé třetině jsme se chtěli pokusit o zvrat, dali jsme branku, ale to bylo od nás všechno. Ve třetí třetině už se utkání pouze dohrávalo, já jsem ho strávil mezi diváky na tribuně.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
10.10.18 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 6:1