24.2.2019

Dynamo nakonec marně dotahovalo manko se Zlínem

PARDUBICE — Odpolední zápas se hokejistům Pardubic nepovedl, Dynamo prohrálo se Zlínem 2:4. Branky Východočechů vstřelili Petr Sýkora a Oscar Eklund v závěrečné přesilovce vylepšené hrou bez brankáře.

Tipsport extraliga, 48. kolo, neděle 24.2.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 27:37 Sýkora (Ihnačák; 5/5), 55:29 Eklund (Schaus, Sýkora; 5/3) – 4:17 Kulda (Gazda, Dufek; 5/5), 11:07 Honejsek (Freibergs; 5/5), 35:35 Ferenc (Herman, Okál; 5/5), 58:43 Fořt (Řezníček; 5/3). Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Pešek, Polák. Vyloučení: 4:6 (0:1, 2:0, 2:5). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6678. Střely na branku: (11:11, 5:11, 8:10). Srážky: 14:5. Vhazování: 35:34. Blokované střely: 17:10. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Jakub Ferenc.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Porseland, Mikuš, Holland, Zdráhal, Schaus, Budík – Horký, Mandát, Machala – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Koffer, Kloz, Dušek.
Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek, Gazda, Řezníček, Valenta, Ferenc, Hamrlík – Šlahař, Fořt, Kubiš – Okál, Honejsek, Herman – Kulda, Sedláček, Dufek – Krejčík, Popelka, Václavek.

Zlín se z první vážnější šance v zápase ujal v páté minutě vedení, když Kulda dorazil za Kacetla střelu Gazdy od modré. Pardubice poprvé zahrozily šancí Machaly, ale mladý forvard z otočky minul. Znovu se tak radovali hosté, pěknou kombinaci až do prázdné branky zakončil Honejsek. Tentýž hráč poté promarnil další možnost a Kacetl vychytal i pokus Kubiše. V závěru třetiny se gestem fair play blýskl Okál, který u rozhodčího odvolal faul na svou osobu.

Do druhé části vstoupilo Dynamo o poznání lépe a v krátkém sledu promarnili dobré šance Marosz a Rolinek. Kašík poté zneškodnil i šanci Hovorky, ale na blafák Petra Sýkory po buly už nedosáhl. Zlín ale po gólu zabral a další zákroky zapisoval Kacetl. Ten sice vychytal Šlahaře, ale na dělovku Ference od modré už nedosáhl. Pardubice se zase mohly přiblížit ve skóre v závěru druhé části, ale Ihnačák tečoval puk jen těsně vedle branky.

Pardubice se v útoku nemohly prosadit a Zlín, který se ve třetí části zaměřil především na obranu, hlídal svůj dvoubrankový náskok bez větších potíží. Ke změně nepomohla domácímu týmu ani přesilová hra. Naděje pro Dynamo ožila necelých pět minut před třetí sirénou, kdy přesilovku čtyři na tři vylepšenou odvolaným brankářem zužitkoval tečovanou střelou Eklund. Stejná situace nastala i dvě a půl minuty před koncem, ale tentokrát Fořt trefil prázdnou branku.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Upadli jsme do nějaké letargie. Myslím si, že spoustu věcí si komplikujeme sami. Vždycky platilo, že když se hra nedaří, tak se musí začít u jednoduchých věcí, a mně připadá, že to děláme všechno obráceně. Je to další podnět do tréninků, musíme všechno zjednodušit a zrychlit, ať už se to týká přechodu do útoku nebo přepínání z útoku do obrany. Pokud si budeme hru komplikovat nepřímočarostí, tak to bude zase cesta zpět.“

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Výsledek bereme, ale výkon byl velmi špatný. Určitě se na nás podepsaly těžké zápasy s Plzní a Spartou, takže těch sil už nebylo tolik, přesto jsme měli utkání dobře rozehrané, ale na konci jsme z něj vlastní nedisciplinovaností udělali zbytečné drama. To se nám nemůže stávat. Hráči takového formátu nemohou podlehnout emocím a musí zůstat profesionály.“