21.4.2017
Miroslav Mayer, Jan Hrabal

Dynamo dokázalo podruhé vyhrát v Českých Budějovicích!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hokejisté Pardubic zvítězili v utkání jedenáctého barážového kola v Budvar aréně, Motor porazili 3:1. Východočechy poslal v první třetině do vedení David Tomášek, v úvodu té poslední zvyšoval Rastislav Špirko. Domácí sice snížili, ale 40 sekund před koncem trefil prázdnou Kváčovu bránu Lukáš Nahodil. Dynamo tak drží druhou příčku v tabulce!

Tipsport extraliga, BAR11, pátek 21.4.2017, Budvar aréna

České Budějovice

1:3
0:1, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 55:56 Vlček (Fillman; 5/5) – 16:42 Tomášek (Bárta, Beran; 5/5), 43:17 Špirko (Hubáček, Schaus; 4/5), 59:20 Nahodil (Trončinský; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Šír – Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:4 (2:1, 2:0, 3:3), navíc Heřman (Motor České Budějovice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 26:34 (3:10, 13:12, 10:12). Srážky: 10:8. Vhazování: 36:39. Blokované střely: 17:6. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
České Budějovice: Kváča – Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák – Nouza, Vlček, Heřman – Hřebejk, Vak, Rob – Šulek, Babka, Dostálek – J. Bárta. Trenéři: Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Dynamo Pardubice: Růžička – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – M. Bárta, Tomášek, Beran – Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Tomášek zajistil důležité vedení

Úvodní minuty zápasu byly nervózní, hrálo se o hodně. Více vystrkovali růžky přeci jen hosté a vytěžili díky tomu první přesilovou hru. Ve velké šanci se ocitl Schaus, ale Kváča se stačil přemístit a střelu chytil.

Přesilovku si zahráli i Jihočeši a po sedmi minutách si na puk sáhl i Růžička. Hrál se hokej plný nepřesností a nervozity, kde měli více ze hry Východočeši. Motor vypadal unaveně a nechával hosty tvořit hru i další velké šance.

Případné akce domácích většinou končily kolem modré útočné, kde přišla ztráta puku. Gól visel ve vzduchu a hosté se tři minuty před koncem dočkali, když před brankářem byli Bárta a David Tomášek, druhý jmenovaný pak trefil horní růžek domácí branky – 0:1.

Bezbranková třetina slibovala napětí až do konce

Motor branka neprobrala a naopak hosté byli stále kousavější a stav se nezvýšil jen díky výkonu Kváči. Domácí v úvodu druhé části přečkali přesilovku a pak se přeci jen ujali aktivity a tlačili se před Růžičku. Obrovskou šanci měl Nouza, diváci už zvedali ruce, ale vše vyřešil hostující gólman.

Pak se obraz hry zase změnil, když Pardubičtí hráli dvě přesilovky po sobě. Tam při Jihočeších stáli opět všichni svatí, když puk prolétl brankovištěm. Tentokrát se hrál nepohledný hokej, kde se často přerušovalo a moc šancí k vidění nebylo.

Budějovičtí se následně trochu zlepšili, ale na žádné větší šance nedošlo. Výjimkou byl nájezd Vlčka na branku, ale Růžička neměl příliš práce. Po čtyřiceti minutách Dynamo stále vedlo o jednu branku.

Dynamo drama v závěru nepřipustilo

Hned po minutě třetí třetiny se rýsovalo přečíslení dva na jednoho ze strany Pardubic, ale Špirko v rozhodujícím okamžiku přejel puk. Hosté si pak zahráli čtyřminutovou přesilovku a povedlo se jim ji využít, když se k puku odraženému od mantinelu dostal Rastislav Špirko a protlačil ho za Kváčova záda – 0:2.

Motoru docházely síly a šance na zvrat v zápase nebyla příliš vysoká. Dynamu stačil jen průměrný výkon k udržení svého náskoku. Ani domácí fanoušci už nehnali svoje oblíbence tak vášnivě, jako jindy. Zvýšit náskok mohl Rolinek, který si obětavě zastavil v pádu puk a jel sám na branku. Kváča ještě držel naděje domácích.

Menší plamínek naděje pro Budějovické se rozsvítil při přesilové hře, ale vypadalo to, že domácí nesmějí střílet. Zápas se dohrával, když hosté v poklidu kontrolovali puk a Motor se snažil alespoň o čestný úspěch. To se nakonec povedlo, když střelu od modré tečoval těsně před brankářem Filip Vlček – 1:2.

Při další přesilovce hrál Motor bez brankáře, tlačil a střílel, ale Růžička svůj tým podržel. Pak hráli domácí bez brankáře, ale v sedmi mužích a rozhodčí je museli vyloučit a tím pohasly naděje Jihočechů na vítězství. Minutu před koncem zatloukl poslední hřebíček Lukáš Nahodil a stanovil tak konečný stav 1:3.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Prvních dvacet minut jsme měli velice špatných, pak jsme přeházeli sestavu, kdy došlo k určitému oživení. Ale dotahovat zápas za stavu 0:2 je hrozně těžké. V závěru jsme se zvednuli a Tomáš Nouza měl obrovskou šanci na vyrovnání.“

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): „Jsme rádi za tři body. Zápas nebyl jednoduchý, České Budějovice šlapaly, musím pochválit celý tým za dnešní výkon.“