7.3.2005
Vladimír Gregor

Duhová aréna slavila druhou výhru

Další krůček na cestě za postupem do semifinálových bojů udělali pardubičtí hokejisté, když také ve svém druhém vystoupení v domácím prostředí přehráli Kladno. Utkání zlomily skvěle zvládnuté začátky třetin, kdy domácí stihli v každé třetině vždy do dvou minut hry skórovat. Jan Bulis se navíc blýskl hattrickem. Čtvrtfinálová série pokračuje svým třetím dílem ve čtvrtek na ledě Středočechů.

Tipsport extraliga, ČF2, pondělí 7.3.2005, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 0:32 Sýkora (Dopita), 21:53 Bulis (Mikeska), 41:24 Bulis (Hejduk, Mikeska), 49:45 Bulis (Mikeska) – 54:56 Hrdina (Hořava, T.Kaberle). Rozhodčí: Jebavý, Nečas – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:8, navíc Blažek – Zeman oba 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Lašák (Kameš) - Snopek, Čáslava, Novotný, Pácal, Rozsíval, Havíř, Linhart, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Tvrdík, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Rytíři Kladno: Orct (Kopřiva) - Ševc, Kaberle, Zeman, Špelda, V. Čech, Kasík, Jelínek - Bílek, Patera, Procházka - Hořava, Gardoň, Hrdina - Kysela, Zajíc, Mrázek - Hluchý, Kalla, Frolík - Huml. Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček a Vladimír Evan.

Raketový start

Diváci se ještě ani nestačili pořádně usadit na svá místa, když hned po 32 vteřinách hry drze prokličkoval mezi čtveřicí hostů Petr Sýkora a prudkou střelou k pravé tyči nedal Orctovi šanci – 1:0. Inkasovaná branka hned v úvodu sebrala na dlouhé vteřiny Kladnu vítr z plachet, tlak pardubických hokejistů navíc podpořilo vyloučení Frolíka. V přesilové hře pardubická eskadra hosty mocně svírala, ale Orct svůj tým několika výbornými zákroky podržel. Kladno se do blízkosti Lašáka příliš nedostávalo, ale s lišáckým pokusem Zajíce takřka z brankové čáry měl pardubický gólman plné ruce práce. Naděje Kladna přiživilo zbytečné vyloučení Tvrdíka, ale krom Kaberleho rány od modré čáry se před Lašákem příliš neblýskalo. Vyrovnání měl na hokejce o chvíli později Martin Procházka, kterému naslepo nabil mezi kruhy Patera, ale kladenskému útočníkovi při střeleckém pokusu naštěstí praskla hůl. Na druhé straně dostala hosty pod tlak Koukalova formace a její centr dorážel z bezprostřední blízkosti jen do položeného Orctova betonu. Na sklonku třetiny přehnal svůj důraz v útočném pásmu Bulis a inkasoval hned zdvojený menší trest. V oslabení však hostům upláchl rychlík Hemský a parádní ranou orazítkoval tyč!

Čtvrtá využitá přesilovka v sérii

Druhou třetinu nastartovalo vyloučení kladenského Zemana, po kterém měli domácí k dispozici 22 vteřin dlouhou přesilovku 4 na 3. V té se sice ještě gólově neurodilo, ale při pokračující standartní převaze 5 proti 4 neudržel Orct střelu Mikesky a Bulis pohotově a přesně dorážel – 2:0. Ještě veseleji mohlo být na konci 26. minuty, když se k odraženému puku dostal Divíšek a z prostoru mezi kruhy orazítkoval spojnici tyče a břevna! Orct nadále musel vzývat hokejového Boha, poté co Snopkův projektil vyrážel až zúženou částí své brankářské hole. Velkou šanci Kladna měl až v polovině druhé části Kaberle, kterému puk ideálně připravil Patera. Hvězdný obránce však neměl v koncovce potřebné štěstí. Z protiútoku se dostal do nájezdu Hemský, ale po zjevné sekyře nemohl svou šanci dotáhnout. Navíc posléze potáhl jednoho z kladenských holí a tentokrát už sudí viděl dobře a poslal pardubickou hvězdu na trestnou lavici. Domácí se s přehledem ubránili a po faulu Čecha se situace obrátila. Před Orctem se vařil led, ale ani jedna ze slibných příležitostí pojišťovací brankou neskončila.

Bulis dokonal hattrick

Rychlý nástup do všech třetin se stal největší ozdobou výkonu domácích hokejistů. Pravidlo rychlého gólu neporušila ani závěrečná dvacetiminutovka, kdy Hejduk uvolnil Bulise a ten svou střelu posadil přesně pod víko – 3:0. Do hry mohlo Kladno vrátit rychlé přečíslení, po kterém pálil Hluchý bez přípravy, ale skvělý zákrok Lašáka mu doslova vehnal do očí slzy. Vlnu nevole zvedly v aréně výroky sudích, kteří nejprve přehlédli jasný faul na Hejduka, aby vzápětí vyloučili bez skrupulí domácího hráče. Domácí se v poklidu ubránili a po návratu Mikesky do hry ihned udeřili. Právě Mikeska uvolnil do nájezdu Bulise a ten nekompromisní ranou k tyči zkompletoval hattrick – 4:0. Zlomené Kladno mohlo znovu inkasovat po nájezdech Hemského a Divíška, ale neproměněné šance domácí tolik mrzet nemusely. Pět minut před koncem sice důrazný Hrdina z bezprostřední blízkosti snížil a pokazil tak Lašákovi čisté konto – 4:1, ale víc už hosté nestihli. Závěr narušila zbytečná šarvátka mezi Blažkem a Zemanem, po které odešli oba borci předčasně do šaten. Po výborném výkonu se tak Pardubice ujímají v sérii vedení 2:0 na zápasy a mohou se těšit na čtvrteční duel na Kladně.

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): „Podali jsme lepší výkon než včera, od prvního vhazování jsme začali aktivně a soupeře jsme nepustili do žádných šancí. Škoda jen inkasované branky, kterou jsme dostali v závěru. Propadli jsme v obraně, což by se nemělo stávat.“

Petr Tatíček (HC Rabat Kladno): „Pardubice vyhrály zaslouženě, i když našim hráčům za vůli a bojovnost nemůžeme nic vytknout. Byla vidět kvalita útočných formací Pardubic. Nemůžeme je porazit na jeden gól, který jsme vstřelili i dnes.“