2.3.2021

Dynamo neudrželo vedení a z Ostravy odjelo bez bodu

Vítkovice - Padesáté kolo nepřineslo Dynamu bodový úspěch. Pardubice se sice v první třetině dostaly do vedení díky přesné střele Matěje Blümela, nicméně po zbytek zápasu už jen dotahovaly domácí Vítkovice. Dynamo i přes tlak v závěru nedokázalo po obratu domácích hokejistů vyrovnat a odjíždí z Vítkovic bez bodu po výsledku 3:5.

Tipsport extraliga, 50. kolo, úterý 2.3.2021

5:3
2:2, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 15:04 Lakatoš (Mallet; 5/4), 15:53 Fridrich (Koch; 5/5), 34:13 Lakatoš (Svačina, Pyrochta; 5/4), 365:29 Mallet (Flick; 5/5) – 6:36 Blümel (Paulovič, Vála; 5/5), 16:25 Poulíček (Paulovič, Blümel; 5/5), 42:12 Horký (Hrádek; 5/5). Rozhodčí: Horák, Pražák – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Vítkovice: Svoboda – Pyrochta, Polák, Galvinš, Černý, Koch, Kovář, Doudera – Krenželok, Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Ďaloga, Kolář, Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, Kousal, Kosticyn – Horký, Roman, Kratochvil – Pochobradský, Rohlík, Costa.

Do branky Pardubic se po výborném výkonu proti Českým Budějovicím znovu postavil Milan Klouček. Po delší době nastoupil v extralize Matouš Kratochvil, který se zařadil do třetí formace vedle Ondřeje Romana a Luboše Horkého.

Oba týmy se do první komerční přestávky spíše oťukávaly. Po vyhraném buly Matej Paulovič v pádu našel ujíždějícího Matěje Blümela, který se v čase 6:36 přesnou a svižnou ranou zápěstím trefil přesně tam, kam měl – 0:1. V přesilové hře domácích ujel obráncům Alexandre Mallet, který nestřílel, ale našel před brankou dojíždějícího Dominika Lakatoše, který nedal přesouvajícímu se Kloučkovi šanci a vyrovnal na 1:1.

Devětačtyřicet vteřin poté přišla pro Dynamo další pohroma. Michal Hrádek uklouzl a domácí Petr Fridrich měl volnou cestu ke střele, která zaplula do horního rohu branky Milana Kloučka – 2:1.

Dynamo ale nesložilo zbraně a dokázalo ještě do přestávky vyrovnat. Matěj Blümel zavezl kotouč do útočného pásma, následně Matej Paulovič poslal puk na Svobodu, který zaváhal a pouze vyrazil puk před sebe, kde na něj číhali dva pardubičtí borci. Branku si nakonec připsal Patrik Poulíček, který zametl kotouč za brankovou čáru – 2:2!

Druhá třetina se však Dynamu nepovedla. V polovině zápasu Vítkovice nastřelily tyč, to však jako varování nestačilo a při vyloučení Roberta Kousala se ke své druhé brance v zápase dostal po přihrávce Vladimíra Svačiny Dominik Lakatoš, který dostal domácí celek podruhé v zápase do vedení – 3:2. V čase 35:29 bylo pro Pardubice ještě hůř. Alexandre Mallet uplatnil svůj důraz na brankovišti a dokázal dotlačit puk za ležícího Kloučka, který se snažil kotouč odehrát hokejkou – 4:2.

Po příchodu z kabin vykřesal začátkem třetí periody pro Dynamo jiskřičku naděje Luboš Horký, který ujel domácím bekům a střelou na vzdálenější tyč zdramatizoval utkání - 4:3. Pardubice byly po celou třetí třetinu nebezpečnější, ale své šance nedokázaly využít. Tlak Dynama se stupňoval a poslední dvě minuty při power-play byly Vítkovice pod obrovským tlakem. Jenže 53 vteřin před koncem zápasu Zbyněk Irgl ujel po pravém mantinelu a do prázdné branky stanovil konečný výsledek na 5:3.

Dynamo tak nemá zaručeno, že bude předkolo začínat na domácím ledě, o udržení sedmého místa budou Pardubice bojovat v závěrečných dvou kolech proti přímým konkurentům – Karlovým Varům a Kometě Brno.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice):„Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme podali bezkrevný, nedisciplinovaný výkon, až na pár jedinců bez nasazení a vůle udělat něco pro tým. Dnes jsme jednoznačně prohráli. S takovým výkonem nemáme šanci uspět v play-off."

Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera): „První třetina nebyla z naší strany až tak kvalitní. Nebyli jsme silní na kotouči, prohrávali jsme osobní souboje a neměli dobrý pohyb. Můžeme být rádi, že ta třetina skončila 2:2. Ve druhé třetině se to rapidně zlepšilo, aspekty, které jsem jmenoval jsme zlepšili. Měli jsme tlak do brány, vynutili jsme si fauly, pomohli jsme si dobře sehranou přesilovkou. Poslední třetinu jsme si až s výjimkou toho jednoho gólu víceméně pohlídali a jsme rádi za tři body."