14.2.2020

Vzestup ze dna! Dynamo přetlačilo Vítkovice a opustilo poslední místo tabulky

Ostrava – Nesmírně důležité vítězství vezou pardubičtí hokejisté z Ostravy! Na ledě Vítkovic viděli fanoušci duel plný zvratů, v rámci kterého Dynamo dvakrát prohrávalo, po obratu však bere plný počet bodů. Rozhodující trefa jde na vrub Martina Látala, který svým gólem posunul Pardubice z poslední příčky tabulky Tipsport extraligy!

Tipsport extraliga, 45. kolo, pátek 14.2.2020, Ostravar aréna

3:5
1:2, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 6:19 Šišovský (Schleiss, Dudas; 5/5), 28:21 Hruška (Šišovský, Schleiss; 5/5), 32:12 Mallet (Roman, Bukarts; 5/4) – 10:19 Poulíček (Mikuš, Mandát 5/5), 11:16 Kolář (Kousal, Vondrka; 5/4), 37:28 Svačina (Kousal, Vondrka; 5/4), 47:16 Látal (Kusý, Zacharčuk), 59:45 Svačina 5/6. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:5 + Schleiss 10 min OT vražení na hrazení. Využití: 1:2. Diváci: 6 039. Střely na branku: 28:32 (10:14, 9:8, 9:10). Zblokované střely: 17:14. Hity: 12:7. Vhazování: 35:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5. Hráči utkání: Peter Šišovský - Michal Vondrka.
Vítkovice: Svoboda – Štencel, Trška, Rosandić, Dudas, Výtisk, Černý, Kovář – Dočekal, Werbik, Kubalík – Bukarts, Roman, Lakatoš – Šišovský, Hruška, Schleiss – Dej, Veselý, Mallet.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Ivan – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.

Hned v úvodu mohli diváci už po minutě hry sledovat nebezpečnou situaci před brankou Kantora, osmadvacetiletý brankář však zakročil proti Lakatošovi i následné dorážce Bukartse. Hra se následně na malý moment uklidnila, po pěti minutách od první šance už ale Vítkovičtí slavili úspěch. Vyloučení Koláře totiž potrestal Peter Šišovský, když do sítě tečoval střelu Schleisse. V první příležitosti Dynama se vzápětí ocitl Blümel, ani nadvakrát ale nezvládl dostat puk za Svobodu. To se podařilo až Patriku Poulíčkovi, který svou tečí střely od modré napodobil prvního střelce utkání. Dynamo pak po 57 vteřinách přidalo další zásah, Jan Kolář využil početní výhodu svou čtvrtou trefou v sezoně. Následně si přesilovou hru vyzkoušeli hosté i domácí, branka už ale před první sirénou nepadla.

Druhá dvacetiminutovka začala z obou stran zodpovědněji, Východočeši i Slezané dobře bránili a větší příležitost se vyskytla až v 28. minutě, kdy Poulíček nastřelil tyč. Místo navýšení vedení však Pardubičtí obdrželi druhou branku, jejich obrana v následujících vteřinách totiž nezvládla zareagovat na nečekanou přihrávku Petera Šišovského, který před brankou viděl volného Jana Hrušku. Následovala tři vyloučení, Vítkovice hrály ve čtyřech proti třem a díky tomu se dostaly do vedení 3:2. Expardubický Alexandre Mallet usměrnil střelu Ondřeje Romana mezi Kantorovy betony. V následujících pěti minutách musel Svoboda hned několikrát zasahovat, nad jeho síly ale poté byla rána Vladimíra Svačiny z přesilovky 5 na 3. Do třetí části se tak šlo za stavu 3:3.

Napínavou pasáž hry při začátku poslední části zvládli lépe hosté, jejichž Martin Látal dotáhnul akci Denisa Kusého a poslal tak Dynamo do jednobrankového vedení. Šance ostravských hráčů na vítězství ale držel nadále skvělý Svoboda, domácího brankáře nepřekonal ani Vladimír Svačina, ujíždějící sám na jeho klec. Štěstí ale přálo i Dynamu, tři minuty před koncem zazvonila po jedné ze střel Kantorova tyč. I přes následné vyloučení Schleisse poté domácí zkusili hru bez brankáře, Pardubice ale obětavě a soustředěně odvracely jejich útoky a patnáct vteřin před koncem dokonce přidal další branku Patrik Poulíček, když trefil prázdnou klec. Dynamo tak po reprezentační pauze zvládlo důležitý duel na horké půdě a připisuje si všechny tři body.

Rostislav Klesla (HC Vítkovice Ridera): Vstřelili jsme vedoucí gól, ale potom hosté začali hrát velmi dobrý hokej. Nějakým způsobem jsme potom skóre otočili, nicméně jsme se dostali do hodně vyloučení. To s hráči zacloumalo a do třetí třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu. Stačilo hrát trpělivě a pohlídat si ten zápas, jenže jsme dostali zbytečný gól. Nezvládli jsme zápas, který jsme chtěli vyhrát, je to tak. Bereme to a musíme se připravit na další zápasy.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): Pro nás šlo o stěžejní utkání. Nezačali jsme ho úplně nejlépe, během prvních deseti minut jsme domácím nabídli dva samostatné úniky, přečíslení dvou na jednoho. Naštěstí jsme to po té desáté minutě srovnali, dali jsme dvě branky a první třetinu vyhráli. Druhou jsme začali být trochu pasivní, domácí otočili. V zápase bylo několik zvratů. Třetí třetina byla mírně nervózní, nicméně jsme ji zvládli velice dobře. Hráči vše zvládli jak fyzicky, tak psychicky a takticky. Bylo to od hráčů velmi dobře zvládnuté v závěru. Zaplaťpánbůh, vezeme tři body.