Extraliga ledního hokeje, 44. kolo, neděle 13.3.1994, Zimní stadion města Pardubic

Jindřichův Hradec

8:1
3:0, 1:0, 4:1
Branky: 8. Procházka, 12. Hejduk, 20. Procházka, 28. Hejduk, 47. Lubina, 56. Král, 58. Šejba, 60. Král – 48. Koláček. Rozhodčí: Kuba – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1655. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Pospíšil.
Jindřichův Hradec: Hudáček – Domin, Hrubeš, Pácal, Němec, Veber, Kozačka – Hřeben, Pitel, Dufek – Sailer, Koláček, Rohlík – Cmunt, Bednařík, Šperger.

S posledním utkání na domácím ledě pardubičtí s nováčkem z Jindřichova Hradce prohráli 1:2. Na vystoupení domácích bylo zvědavo jen 1655 platících diváků.

Domácí však potřebovali vyhrát a brzy se jim posařilo svůj záměr naplnit. Nejprve využil domácí Procházka první pardubickou přesilovku po přihrávce Zadiny, na začátku 12. minuty přidal Hejduk druhou branku a bylo v podstatě rozhodnuto.

Ve 20. minutě využil další přesilovku Pardubic znovu Procházka a diváci spolu s trenéry i hráči mohli přemýšlet o svém dalším soupeři v zápasech play off.

Ve 25. minutě dosáhli pardubičtí další gól, ten však rozhodčí Kuba pro předchozí faul Hejduka neuznal. Následovala více než minutová přesilovka Jindřichova Hradce pět na tři, ale i při tomto oslabení kontrolovali pardubičtí v čele s výborným Bieglem situaci. Osm vteřin po návratu z tresné lavice vsítil Hejduk v oslabení o jednoho muže čtvrtý gól.

Poklidný hokej z druhé třetiny pokračoval i na začátku třetí části. Změny ve skóre přišly v rozmezí 76 vteřin, kdy nejprve ve 47. minutě zvýšily Pardubice Lubinou na 5:0 a po něm jindřichohradecký Koláček dosáhl čestného úspěchu hostí.

Poklidné vítězství zpečetili v 56. minutě nejlepší střelec domácích Král, v 58. minutě Šejba a těsně před závěrem v oslabení znovu Král.