37. kolo, úterý 18.1.1994 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Motor Č. Budějovice

Branky: 26. Zadina, 58. Měsíček – 37. Jan Bláha. Rozhodčí: Homola – Lipina, Furmánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2265. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Říčař – Šejba, Pospíšil, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Bartoška, Blažek, Vršanský.
Motor Č. Budějovice: R. Turek – Mainer, Neckář, Benýšek (21. Kubíček), K. Ťoupal, Hodek, Šedý – Rob, R. Horák, Pýcha – R. Ťoupal, Bláha, Božek – Brabec, F. Turek, Bělohlav – 41. navíc Vošta.

V předchozích třech utkáních získali Jihočeši celkem pět bodů, takže cíl domácích perníkářů byl zcela jasný - vylepšit stávající bilanci alespoň v tomto utkání. A protože ani českobudějovičtí hráči nechtěli dát zadarmo ani píď ledu, vidělo 2265 diváků hezký hokej s rušnými momenty na obou stranách.

Brankové příležitosti Filipa Turka i Zadiny brankáři Biegl a Roman Turek bravurně zlikvidovali, a tak po první třetině svítily na ukazateli dvě nuly.

Do druhé fáze zápasu nastoupili Pardubičtí s viditelnou snahou překonat reprezentačního brankáře Turka. Podařilo se jim to za necelých šest minut, kdy Zadina po předchozí neproměněné šanci překonal výborně chytajícího jihočeského gólmana. Další šance Lubiny, Krále a Bartošky zůstaly nevyužity, a tak přišel zákonitý trest v podobě vyrovnávacího gólu Jana Bláhy necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny.

Třetí část nabídla divákům pokračování líbivého hokeje s vynikajícími zásahy obou brankářů. Rozhodnutí padlo 136 vteřin před koncem, kdy obránce Měsíček tvrdou střelou překonal brankáře Turka a dopomohl tak výraznou měrou zisku obou pardubických bodů.

Vzájemné zápasy 1993/1994
24.9.93 Motor Č. Budějovice – Dynamo Pardubice 3:2