Extraliga ledního hokeje, 11. kolo, úterý 12.10.1993, Zimní stadion Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

1:2
0:0, 0:1, 1:1
Branky: 50. Hřeben – 36. Filipi, 48. Pavlas. Rozhodčí: Rejthar – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4800. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Jindřichův Hradec: Hudáček – Veber, Suchánek, Kozačka, Rákosník, Pácal, Němec – Šperger, Pitel, Bednařík – Duchoslav, Czerlinski, Dufek – Hřeben, Novotný, Fousek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Jančařík, Filip, Špelda, Pavlas, Kapulovskij, Kutílek – Šejba, Filipi, Hejduk – Blažek, Slabý, Weber (30. Zadina) – Procházka, Rasko (21. Sekera), Pospíšil.

V Jindřichově Hradci diváci příliš kvalitního hokeje neviděli. Oba celky od první minuty hrály v pomalejším tempu, spíše myslely na obranu, tudíž ani mnoho zajímavých momentů před brankami nebylo. Pouze v první třetině se v 10. minutě vyznamenal Hudáček při střele Kapulovského a v 18. minutě Šperger po přihrávce Pitla dal vyniknout hostujícímu Bieglovi.

Stejný obraz pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Hosté z Pardubic byli aktivnější a v rozmezí 27. až 30. minuty domácí hráče uzamkli před brankářem Hudáčkem, který ovšem udržel čisté konto. V rozmezí těchto minut měli gól na hokejce hostující Pavlas, Šejba a Slabý, ale branka padla až ve 36. minutě, kdy domácí obránci Veber a Suchánek zapomněli na Filipiho a ten poprvé dopravil puk za Hudáčkova záda.

Když ve 48. minutě Pavlas zvýšil na 0:2, nevypadalo to s domácím celkem vůbec dobře. Jiskérku naděje vykřesal v 50. minutě Hřeben a od té doby až do konce zápasu se domácí hokejisté marně snažili o vyrovnání. K vytouženému vyrovnávacímu gólu nevedla ani minutová power play.