Extraliga ledního hokeje, 6. kolo, úterý 28.9.1993, Zimní stadion města Pardubic

Plzeň

3:4p
1:0, 1:1, 1:2 – 0:1
Branky: 4. Pavlas, 40. Jančařík, 41. Král – 25. Bruk, 48. Klimt, 57. Mach, 62. Straka. Rozhodčí: Vokurka – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2468. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Říčař, Malinský, Jančařík, Špelda – Pospíšil, Král, Vršanský – Zadina, Sekera, Procházka – Blažek, Slaný, Hejduk.
Plzeň: Fürbacher – Paveza, Vlček, Šmíd, Hanzlík, Setikovský, Jindřich, Rejthar, Kovářík – Bruk, Mach, Rybár – Volák, Steiner, Živný – Krásný, Sýkora, Klimt – Huml, Straka, Metlička.

Na pardubickém ledě viděli diváci rušné, bojovné utkání s dramatickým koncem. Rozhodovalo se totiž až v prodloužení.

Domácí nastoupili bez zraněného Šejby a dalších pěti hráčů základní sestavy, přesto však proti soupeři, který začal hrát se čtyřmi kompletními pětkami, nastoupili s velkým důrazem a bojovností. Ta jim vydržela celou úvodní třetinu, ve které měli víc než jasnou převahu, dvakrát nastřelili tyčku plzeňské branky, ve které se musel několikrát blýsknout vynikajícími zákroky Fürbacher. Jednogólové vedení neodpovídalo průběhu hry.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně změnil, plzeňští proti první třetině se změnili k nepoznání, redukce sestavy do tří pětek se trenérům vyplatila, mužstvo si vynutilo převahu a domácí se nemohli vymanit z tlaku soupeře. Vynikající Biegl v brance Pardubic měl největší podíl na tom, že hosté neobrátili skóre ve svůj prospěch.

Gól do šatny 16 sekund před koncem druhé třetiny vzkřísil znovu pardubické mladíky, kteří hned po 45 sekundách třetí třetiny při oslabení zvýšili na 3:1 a zdálo se, že znovu budou domácí pokračovat v náporu.

Západočeši se nevzdali, v 57. minutě dokázali vyrovnat, a když těsně před koncem domácí nevyužili vyložené gólové šance k rozhodnutí utkání, sami si v prodloužení prudkou střelou zajistili oba body.