44. kolo, pátek 3.3.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion České Budějovice
Motor Č. Budějovice
Motor Č. Budějovice
0
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1.
Branky: 22. Král, 25. Kastner, 54. Blažek. Rozhodčí: Brada – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2200. Průběh utkání: 0:3.
Motor Č. Budějovice: R. Turek – Suchánek, Zábranský, Mainer, Šedý, Hála, Kubíček – Rob, Horák, Dvořák – Bělohlav, Sailer, Brabec – Györi, F. Turek, Vošta.
Dynamo Pardubice: Salfický – Píša, Pácal, Jandera, Kostka, Pauer, Jančařík, A. Říčař – Zadina, Zajíc, Jantovský – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka – Koudelka, Sekera, Šejba.

Čtyři kompletní pětky hostí začaly proti oslabeným domácím (nově chyběli Ťoupal a Pícha) naprosto vyrovnaně, ale v počátku se zdálo, že přece jen budou Jihočeši favority.

Od druhé třetiny ale bylo všechno jinak. Otěže převzali Pardubičtí a dvěma lacinými brankami po chybách v obranné třetině domácí šli během pěti minut snadno do vedení. Českobudějovičtí se sice snažili, ale jejich střelecká potence a výborný brankář Salfický na druhé straně dělali své. Brankář hostí kryl v té době i trestné střílení Horákovi, které bylo nařízeno po jeho sražení Zadinou při vlastním oslabení.

Trápení Jihočechů pokračovalo i v závěrečném dějství. Vypracovali si sice řadu jasných gólových příležitostí, ale skutečně dnes vynikající Salfický v brance hostí byl nad jejich síly. Naopak „ránu z milosti“ jim zasadil šest minut před závěrem Blažek. Diváci tentokrát domácí v závěru vypískali.

 

Ohlasy po utkání

Vladimír Caldr (HC České Budějovice): „Byl to jeden z našich nejhorších výkonů, takhle se hokej nehraje. A následující play off už vůbec ne. Na šance, které jsme si vytvořili ve třetí třetině, se nevyhrává.“

Jan Levinský (HC Pardubice): „Jsme spokojeni, vyhráli jsme i s trochou štěstí. Výborně nám zachytal brankář Salfický a vyplatila se nám důsledná hra ve střední části.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
18.10.94 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 2:4
25.11.94 Motor Č. Budějovice – Dynamo Pardubice 4:1
20.1.95 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 3:3p
3.3.95 Motor Č. Budějovice – Dynamo Pardubice 0:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři