Extraliga ledního hokeje, 41. kolo, úterý 21.2.1995, Zimní stadion města Pardubic

Dukla Jihlava

5:2
0:0, 4:0, 1:2
Branky: 31. Procházka, 32. Mečiar, 32. Říčař, 38. Král, 57. Král – 48. Poukar, 55. Prokůpek. Rozhodčí: Balej – Kostka, Sirotek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2403. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal (21. Jandera), Mečiar, Říčař, Kostka (43. Píša), Malinský, Jančařík – Zadina, Zajíc, Sekera (43. Jantovský) – Král, Kastner (37. Koudelka), Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka.
Dukla Jihlava: Svoboda (38. Falta) – Kuchyňa, Vyhlídal, Buzek, Benák, Morava (43. Čech), Nečas (43. Zmrhal) – Dolana, Ujčík, Prokůpek – Poukar, Marha, Pípa (42. Holík) – Válek, Fink (43. Hradecký), Cihlář.

V úvodní části utkání úroveň odpovídala postavení obou celků v tabulce. Více práce měl hostující brankář Svoboda, který se vyznamenal zejména po bombě Jančaříka.

Deset minut v prostřední části zápasu pokračovalo v intencích úvodní třetiny, pak se domácí probudili a v rozpětí tří minut nastříleli tři góly. Když těsně před koncem třetiny brankář Svoboda nereagoval na střelu Krále od modré čáry, bylo prakticky rozhodnuto.

V závěrečné třetině se postarali o zajímavý průběh hosté, když po ideálním pasu Buzka Poukar snížil a pak brankář Salfický pustil za svá záda lehkou střelu Prokopka. Vítězství domácích potvrdil před koncem po nezištné přihrávce Pospíšila Král.

Petr Hemský (HC Pardubice): „Byl to průměrný zápas, v němž jsme se znovu potýkali s naší celoroční slabinou – nedůraznou koncovkou, až v polovině zápasu jsme dokázali v rozmezí dvou minut třikrát skórovat. Také my jsme v poslední třetině poslali na led hráče, kteří po většinu sezóny zahřívali střídačku.“

Milan Chalupa (HC Dukla Jihlava): „Na zápas jsme se poctivě připravovali a dařilo se nám dodržovat stanovenou taktiku. Pak však po našich chybách domácí během dvou minut zápas prakticky rozhodli. V poslední třetině jsme dali příležitost mladíkům.“