Extraliga ledního hokeje, 34. kolo, úterý 24.1.1995, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

5:2
1:0, 3:1, 1:1
Branky: 7. Heš, 22. Blažek, 31. Eiselt, 33. Svoboda, 60. Kupka – 39. Pospíšil, 49. Hejduk. Rozhodčí: Fraňo – Bláha, Český. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 3200. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Slavia Praha: Tóth – Horáček, Hořava, Brázda, Heš, Jakovenko, Penk – Svoboda, Růžička, Bednář – Jelínek, Eiselt, Antoš – Blažek, Hlinka, Kupka.
Dynamo Pardubice: Biegl (33. Salfický) – Pácal, Mečiar, Říčař, Kostka, Malinský, Jančařík – Zadina, Zajíc, Lubina – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka.

Hned ve 22. sekundě šel na trestnou lavici domácí Růžička, ale Slavia oslabení přežila a sotva se vedoucí prvního útoku vrátil na led, vyzkoušel pardubického brankáře Biegla. Vedení Pražanům zajistil Heš, nicméně mužstvo z Edenu jen pozvolna nabíralo obrátky.

Zvrat nastal ve druhé třetině, kdy Slavia přešla do ofenzívy a hosté se jen marně snažili odvrátit lavinu jejích útoků. Ve 22. minutě zvýšil na 2:0 R. Blažek a o šest minut později to zkoušel ještě jednou.

Další góly přidali Eiselt a Svoboda. Pardubice nevyužily ani sérii vyloučení, až při trestu pro hráčskou lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě snížil Pospíšil.

Přestože hrála od počátku druhé třetiny jen s pěti obránci (na led přestal chodit patnáctiletý Horáček), zdálo se, že Slavia už bezpečně drží vývoj střetnutí v rukou.

Hosté však ještě jednou snížili při hře čtyř proti čtyřem Hejdukovým gólem, získali motivaci a Tóth měl najednou plné ruce práce. Přesto si Růžička dovolil pět minut před koncem lehkomyslně otálet před prázdnou brankou tak dlouho, až o největší šanci utkání přišel. Napravil to 22 sekund před koncem přihrávkou Kupkovi na gól do pardubické branky opuštěné Salfickým.

Richard Farda): „Jsem spokojen, protože jsme zopakovali výkon proti Olomouci. Měli jsme respekt, věděli jsme, že Pardubice mají jednu z posledních šancí. Hráči splnili to, co jsme týden pečlivě trénovali. Horáčka jsme stáhli, protože na tak důležitý zápas ještě neměl. Jeho čas však přijde.“

Jan Levinský (HC Pardubice): „Z našeho pohledu byl zápas špatný, podali jsme trapný výkon v prvních dvou třetinách, nebyli jsme schopni hrát to, co jsme chtěli. Nebyli jsme Slavii důstojným soupeřem. Zkoušeli jsme stáhnout sestavu na dva útoky, ale nepomohlo to.“