Staropramen extraliga ledního hokeje, SF2, úterý 25.3.1997, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

5:1
1:0, 2:1, 2:0
Branky: 14. Dopita, 29. Tomek, 39. Hruška, 41. Dopita, 60. Kratěna – 40. Kudrna. Rozhodčí: T. Svoboda – Charvát, Pešan. Vyloučení: 11:8, navíc Srdínko 5 minut a osobní trest do konce utkání, Divíšek 10 minut osobní trest – Kudrna 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Stav série: 2:0.
Vsetín: Čechmánek – Stavjaňa, Srdínko, Veber (40. Zubíček), Divíšek, Jaškin (40. Šafařík), Jakeš – Sršeň, Galkin (10. Hruška), Haščák – Kratěna, Dopita, Kapusta – Tomek, Vlach, Stantien.
Dynamo Pardubice: Salfický (14. Barta) – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch (17. Kříž), Píša, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka (16. Plášek) – Kábrt, Kudrna, S. Procházka – navíc od 40. M. Procházka.

Druhé semifinálové utkání začalo ve Vsetíně poněkud vlažněji než včera, o to víc však nervózněji. První šanci otevřít skóre měl pardubický Kudrna, ale trefil jen Čechmánkovy betony. Pak se mezi hráči chvilku jiskřilo. Vyloučení Sršně málem potrestal Lubina, Kapusta však ještě puk stačil vyhodit z brankové čáry.

Domácí přidali až od 13. minuty, kdy sehráli první přesilovku. Martinec pykal a Bartu nejdříve prověřil dělovkou od modré Jaškin. Dopita poprvé těsně přestřelil, ale napodruhé (po přihrávce Hrušky) se už mezi Bartovy betony trefil a poslal Vsetín do vedení. Do konce třetiny se proti pozornému gólmanu hostů neprosadil ani z dobré šance Tomek.

V úvodu druhé třetiny pokračovala vyrovnaná partie. Hezkou kombinací se blýskli Kábrt s Procházkou, zůstali před Čechmánkem zcela osamoceni, ale scházelo zakončení. Ve 29. minutě se domácí rozhodli k cílevědomému ostřelování soupeřovy branky. To trvalo do té doby, než se v závěru nejlépe zorientoval Tomek a jeho dorážka znamenala vedení 2:0.

Další minuty byly oboustranně vedeny v duchu nepřesvědčivě sehraných přesilovek. Trochu vzruchu přinesl až závěr této části hry. Nejprve se proti jedinému zadákovi hostů vydal Hruška s Veberem a první jmenovaný zvýšil na 3:0. Z protiútoku však kontroval Kudrna, který využil chybu v rozehrávce domácích obránců.

V posledním dějství potřeboval Dopita jen 39 sekund k tomu, aby prostřelil skrumáž a Barta kapituloval počtvrté. Nicméně hned nato bravurně lapačkou zachránil svůj tým od páté pohromy z hole Kapusty a postupně začal mít daleko více práce než jeho protějšek.

Petra už hru jen kontrolovala, a to i po boxerském intermezzu Srdínka s Kudrnou, po kterém museli oba předčasně do sprch. Ze strany hostů zahrozil jen Koudelka, ovšem Čechmánek byl pozorný. Tři sekundy před koncem navíc Kratěna přidal šestý úspěch a Vsetín pojede do Pardubic s daleko většími ambicemi na účast ve finále.

Zdislav Tabara (HC Petra Vsetín): „Věděli jsme, že to dnes nebude tak lehké jako včera. Pardubice působily úplně jiným dojmem a hrály o sto procent lépe. Byl to zápas především obou brankářů. Budeme se snažit o postupu do finále rozhodnout v Pardubicích.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Dnes jsme nastoupili lépe než včera. Dobře jsme hráli hlavně v první třetině. Škoda všech nevyužitých šancí, ale domácí dnes podržel výborný Čechmánek. Víme, že hrát proti Vsetínu není snadné, ale doma ho zkusíme ještě potrápit.“