10. kolo, pátek 11.10.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Vsetín
Vsetín
2
 
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1.
Branky: 8. T. Martinec – 31. Dopita, 46. Hruška. Rozhodčí: Pasker – Charvát, Pešan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 8300. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Augusta, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – Hejduk, Martinec, Pospíšil – S. Procházka, Plášek, Kubiš. (41. Koudelka)
Vsetín: Pešat – Stavjaňa, Jakeš, Jaškin, Srdínko, Divíšek, Veber – Padělek, Vlach, Stantien – Kratěna, Dopita, Kapusta – Sršeň, Galkin, Hruška.

V sedmém vzájemném utkání o body v nejvyšší hokejové soutěži se pardubickému mužstvo nepodařilo porazit hokejisty Vsetína. Z utkání průměrné úrovně si hosté ze Vsetína opět odvezli dva ligové body. Pardubičtí, nedeprimovaní vysokou prohrou v Praze v minulém kole, hned od začátku byli obhájci titulu rovnocenným partnerem. Oba celky hrály velmi pozorně v obraně, hráči se nepouštěli do zbrklých útoků a tak se hrálo jen na jistotu.

Přesto si domácí vynutili mírnou převahu, ale k úspěchu jim pomohlo až vyloučení Galkina a Stantiena. Pardubické mužstvo dokázalo využít početní převahu 5:3 k vedoucímu gólu. Vsetínští hokejisté vyrovnali hru až v samotném závěru třetiny, ale domácí tým s výborně chytajícím Salfickým těsný náskok udržel. Ve 22. minutě byl zraněn vsetínský brankář Pešat, který dostal prudkou ránu přes masku do obličeje a musel odjet k ošetření.

Obhájce titulu pomohl náhradnímu brankáři Pešatovi v jeho debutu tím nejlepším možným způsobem. Hráči vysunuli obranu až do útočného pásma a podařilo se jim pardubické hokejisty zatlačit do defenzivy. Domácí se nemohli dostat k rychlým protiútokům a tato taktika Vsetína přinesla úspěch ve 31. minutě, kdy se Dopita postaral o vyrovnání. Domácí se pod tlakem soupeře dopouštěli řady nepřesností jak v obraně, tak v útoku, a Vsetínští měli výraznou převahu.

V závěrečné třetině pardubické mužstvo sice částečně hru vyrovnalo, častěji se dostávalo před Pešatovu branku, ale zkušenější tým z Valašska si nedal těsné, ale zasloužené vítězství vzít.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Škoda, že nemohl nastoupit Čechmánek v brance Vsetína, hosté by tolik nezhustili obranu, my jsme se proti takto zahuštěné obraně jen těžko dostávali do střeleckých pozic. Vyhrál zkušenější soupeř.“

Zdislav Tabara (HC Petra Vsetín): „Přijeli jsme s taktikou, která vycházela ze zajištěné obrany, a to se nám vyplatilo. Na vítězství se ale moc nadřeme. Bylo to nadprůměrné utkání.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
11.10.96 Dynamo Pardubice – Vsetín 1:2
24.11.96 Vsetín – Dynamo Pardubice 4:3
19.1.97 Dynamo Pardubice – Vsetín 2:0
2.3.97 Vsetín – Dynamo Pardubice 7:1
24.3.97 Vsetín – Dynamo Pardubice 10:1
25.3.97 Vsetín – Dynamo Pardubice 5:1
28.3.97 Dynamo Pardubice – Vsetín 3:2p
29.3.97 Dynamo Pardubice – Vsetín 1:4
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři