9. kolo, pátek 26.9.1997 od 17:30 hodin, Zimní stadion Eden
Slavia Praha

Branky: 20. Růžička, 30. Kucharčík, 33. Kadlec, 47. Růžička – 52. Malinský, 60. Pácal. Rozhodčí: Šindler – Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 6:4 navíc Kříž (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 3561. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Slavia Praha: Blažek – Kadlec, Jakovenko, Hejda, Kostka, Bakula, Kolařík, Novák, Heš – Ujčík, Růžička, Sup – Poukar, Kucharčík, Doležal – Matějovský, Hlinka, Kupka – Sochor, Fadrný, Kučera.
Dynamo Pardubice: Svoboda (33. Barta) – Augusta, Pácal, Pospíšil, Malinský, Píša, Mudroch, navíc 21.–31. Kříž – Jantovský, Blažek, S. Procházka (41. Rozsíval) – Hejduk, Martinec, Kudrna – Kábrt, Sýkora (41. Paleček), Plášek.

Hokejisté pražské Slavie porazili Pardubice 4:2 a dokázali tak i ve čtvrtém domácím utkání v letošním ročníku extraligy si připsali plný počet bodů. Dvěma góly se na vítězství podílel kapitán Růžička.

Do první šance se však dostali v úvodu po chybě Supa Pardubice, ale Hejduk slávistického gólmana Blažka nepřekonal. Na druhé straně neproměnili samostatné nájezdy Růžička s Poukarem. Hosté si vypracovali příležitosti při vyloučení Jakovenka, štěstí od modré čáry zkoušel několikrát obránce Pácal. Slavia se dočkala vedení v poslední minutě první třetiny, když Růžička zakončil do prázdné branky krásný signál Ujčíka s Jakovenkem.

V druhé části hry byli domácí agilnější. Prosadili se však až v polovině utkání při hře čtyři na čtyři. Hostující gólman Svoboda střelu Poukara jen vyrazil a Kucharčík zvýšil. Když po podobné situaci přidal obránce Kadlec další branku, vystřídal v pardubické brance Svobodu Barta.

Trenéři Pardubic udělali do třetí třetiny změny v prvním a třetím útoku a hra hostů trochu ožila. Výborně hrající slavistický kapitán Růžička však svým druhým gólem rozhodl o osudu utkání. Osm minut před koncem překazil radost z první letošní nuly brankáři Blažkovi Malinský a Pácal ještě v závěru snížil.

Richard Farda (HC Slavia Praha): „Od úvodní buly bylo jasno, kdo je pánem na hřišti. Pardubice jsou ale nepříjemné mužstvo, mají výborně pokryté střední pásmo. Jsem spokojen s výkonem naší čtvrté pětky. Měli mnoho šancí, proměňování snad přijde časem. Hrajeme dobře i v utkáních venku, ale neproměňujeme tam příležitosti.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nejsem spokojen především s prvními dvěma třetinami. Nehráli jsme tvrdě do těla a při brankách jsme dělali školácké chyby. V úvodu jsme neproměnili tři gólové šance, což rozhodlo.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
26.9.97 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 4:2