Staropramen extraliga ledního hokeje, 15. kolo, pátek 23.10.1998, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

2:2
2:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Kopecký (Kostka), 8. Bacul – 6. Mikeska (Jantovský), 59. Procházka (Jančařík). Rozhodčí: Vokurka – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4181. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Slavia Praha: L. Blažek – Kadlec, Kolařík, Bakula, Kostka, Polák, Jakovenko – S. Kacíř, Růžička, Sochor – Machulda, Kucharčík, Sup – Míka, Divíšek, Kopecký – Bacul.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Kříž, Pospíšil – Jantovský, T. Blažek, Mikeska – Kudrna, Vak (42. Tvrdík), Procházka – Kábrt, Koudelka, Rozsíval.

Hokejisté pražské Slavie remizovali s Pardubicemi 2:2, když jejich brankář L. Blažek dlouho odolával tlaku hostí, a přesto v závěru inkasoval vyrovnávací branku. V poslední minutě však Slavii ještě zachránil bod. Naopak hostující Svoboda v úvodu inkasoval dvě laciné branky od slávistických mladíků Kopeckého a Bacula.

Ve 3. minutě překvapil pardubického brankáře střelou zpoza modré čáry domácí útočník Kopecký. Pardubice branka nezaskočila a jeden z protiútoků zužitkoval dorážkou Mikeska. V 8. minutě si Svoboda vybral druhou slabší chvilku a srazil si Baculovo nahození do vlastní branky. Slavia poté získala převahu, ale i hosté zkoušeli pozornost domácího gólmana častou střelbou.

Do druhé části vstoupili o hodně aktivněji hosté a ještě přidali na intenzitě střel na slávistickou branku. O jejich aktivitě vypovídá i poměr střel ve druhé třetině – 19:4 pro hosty. Blažek si ale s Píšovým pokusem poradil, Koudelka mířil v nadějné pozici vedle. Na druhé straně nevyzrál na Svobodu Kucharčík. Domácí gólman se opět vyznamenal při šancích Kábrta, svého jmenovce v dresu hostí Blažka i Kudrny. Naopak největší příležitost druhé třetiny měla v závěru Slavia, ale Sup samostatný únik neproměnil.

Slavia se spokojila s bráněním jednobrankového náskoku i ve druhé třetině a spoléhala na schopnosti svého gólmana. Ten domácí tým podržel po dalších akcích T. Blažka a Kudrny. Domácí mohli pojistit vedení po Růžičkových střelách a poté hlavně při přesilové hře při vyloučení Mikesky. V závěru však hosté odvolali brankáře a 66 sekund před koncem při power play Procházka vyrovnal. Poté měli hosté ještě možnost strhnout vedení na svou stranu při přesilové hře, ale Blažek opět domácí podržel.

Richard Farda (HC Slavia Praha): „S naším výkonem nejsem spokojen, soupeř dobře bránil střední pásmo, my jsme po dvou porážkách hlavně bojovali. Naše kombinace nebyly tak dobré. Myslím si, že jsme bod ztratili, přestože jsme měli dost vyložených šancí na to, abychom zvýšili na 3:1. Výsledek 2:2 je pro nás doma zakletý.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Na Slavii jsme si věřili, protože pro nás hovořily výsledky z přípravných zápasů i z úvodu sezóny. Začali jsme hrát až po druhé inkasované brance. Myslím si, že mužstvo podalo 50 minut výborný výkon a Slavii zachránil od porážky jen výkon brankáře Blažka.“