Český Telecom extraliga ledního hokeje, 44. kolo, pátek 18.2.2000, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

7:3
2:1, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 3:40 Pardavý (Dopita), 6:00 Tomajko (Patera), 28:25 Bělohlav (Dopita, M. Procházka), 35:22 M. Procházka (Bělohlav), 41:07 Dopita, 42:09 Stantien (Antoněnko, Paroulek), 57:26 Bělohlav (Patera, Zábranský) – 11:11 S. Procházka (Filip), 28:58 Matějovský (A. Novotný), 53:14 Záleský (Hemský). Rozhodčí: Turčan – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4110. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Vsetín: Čechmánek – Tesařík, Srdínko (15. Kuboš), Suchý, Spitzer, Zubíček, Zábranský – Pardavý, Dopita, M. Procházka – Bělohlav, Patera, Tomajko – Mařák (41. Antoněnko), Stantien, Paroulek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kantor, Jančařík, A. Novotný, Mudroch, od 41. navíc Mosnár, Záleský – Tvrdík, P. Sýkora, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, Koudelka, Kábrt – od 41. navíc Kolář, Beck, Hemský.

Protrhnout střeleckou smůlu z posledních zápasů se podařilo úřadujícímu mistrovi ze Vsetína, který rozstřílel Pardubice 7:3. Vsetínští tak přerušili minisérii třech utkání bez vítězství.

Úvod však patřil hostům, kteří během čtyř minut vyslali na Čechmánka tři střely. Největší šanci otevřít skóre měl Píša, ale vsetínský gólman jeho pokus se štěstím zlikvidoval. Pak na led nastoupila Dopitova formace a roztočila před Svobodou kolotoč, na jehož konci stál Pardavý a domácí vedli 1:0. Vzápětí sice na druhé straně protáhli Čechmánka hostující Kudrna s Filipem, ale ani oni na něj nedokázali vyzrát.

Co se nepodařilo hostům, vyšlo naopak domácím. Patera uviděl Tomajka a po jeho žabce „pod víko“ na ukazateli svítilo 2:0. Hosté ovšem nesložili zbraně a dál produkovali celoplošnou hru. A to se jim vyplatilo. Ve 12. minutě obránci Vsetína zapomněli před Čechmánkem volného Procházku, ten našel skulinu mezi jeho betony a snížil. Pak se chvíli hrálo 4:4 a víc prostoru evidentně svědčilo domácím. Téměř pardubickým nepůjčili puk a sedm vteřin před sirénou mohl na 3:1 zvýšit Patera.

Se třemi pětkami nastoupili oba soupeři i do druhé třetiny a hra měla stále spád. Vsetín začal mít mírně navrch, hlavně díky lepšímu pohybu, ale stále chybělo to, s čím se domácí potýkají, totiž důraz před brankou a střelecká potence. Naštěstí ale smůlu protrhli. Obranou soupeře zamíchal opět Dopita a Bělohlavova rána po ledě znamenala vedení 3:1. Jenže Matějovský potřeboval jen 33 sekund na to, aby svůj tým opět vrátil do hry. Čechmánek toho při jeho střele mnoho neviděl a lovil puk ze sítě podruhé.

Bělohlav byl i u čtvrtého úspěchu Vsetína. Přesnou křižnou přihrávkou našel volného Procházku a ten neminul prostot odkryté branky – 4:2.

V úvodu třetí třetiny se konečně prosadil i vsetínský kapitán, který vVyužil chybu v pardubické rozehrávce Než se hosté dokázali vzpamatovat, přidal po 62 sekundách šestý gól Stantien. Tomajko přidal horní tyčku a diváci byli navýsost spokojeni. Pardubičtí trenéři postavili čtvrtou pětku složenou z mladíků a zbytek velmi korektně vedeného utkání už oba týmy sehrály v poklidném tempu. Nic se nezměnilo ani poté, co se o třetí branku hostů postarala právě ona čerstvá čtvrtá formace, konkrétně Záleský střelou od modré. Pak ale pykal Beck a agilní Bělohlav využil šanci a nadvakrát překonal Svobodu posedmé.

Zdislav Tabara (HC Slovnaft Viva Vsetín): „Pardubice sehrály výborné utkání a domnívám se, že si tak vysokou porážku nezasloužily. Ale fakt byl, že jsme se ve druhé třetině prosadili střelecky a závěr už nám patřil. Rozhodly dvě rychlé branky v úvodu druhé dvacetiminutovky.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Do poloviny zápasu jsme hráli dobrý hokej. Pak jsme ovšem nevyužili šance a začali jsme pociťovat ztrátu fyzických sil po náročném zápasu se Spartou. A tak poslední třetina už jasně patřila Vsetínu, který vyhrál zaslouženě.“