Český Telecom extraliga ledního hokeje, 30. kolo, neděle 26.12.1999, Víceúčelová hala Havířov

Havířov

7:4
3:0, 2:0, 2:4
Branky a nahrávky: 1:21 Zdráhal (Sikora), 2:55 Mikeska (A. Tomášek), 7:08 Melenovský (Mikeska), 29:42 Mikeska (Horák, A. Tomášek), 37:01 Zdráhal (Hub), 50:08 T. Sýkora (Pekárik), 56:23 Kontšek (Melenovský) – 43:09 Lubina (P. Sýkora), 54:37 Koudelka (Matějovský), 55:35 Lubina (Blažek), 58:42 Tvrdík (T. Martinec). Rozhodčí: Homola – Grochol, Vöröš. Vyloučení: 11:9, navíc Javín – Kudrna oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 5400 (vyprodáno). Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4.
Havířov: Horyna – Philipp, A. Tomášek, Vyhlídal, Pekárik, Javín (41. Vilášek), P. Suchánek – Peterek, Horák, Mikeska – Zdráhal, Hub, Sikora – Kontšek, Melenovský, T. Sýkora.
Dynamo Pardubice: Barta (9.–40. Svoboda) – Malinský, Pácal, Píša, A. Novotný, Mudroch, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna (41. Kábrt), T. Martinec, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Hokejisté Havířova zdolali v utkání 30. kola extraligy Pardubice 7:4, když rozhodující náskok získali v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvěma góly se na výhře domácích podílel expardubický Mikeska a hráči Femaxu tak již osm zápasů v řadě neprohráli.

Domácí tým měl famózní vstup do zápasu a v osmé minutě již vyhrával 3:0. V úvodu střetnutí byl vyloučen Lubina a Zdráhal okamžitě jeho prohřešek potrestal. Hned vzápětí zvýšil Mikeska, jenž po předchozí střele obránce Tomáška, dorazil puk pohotově za záda brankáře Barty. Střelecký koncert Havířova završil Melenovský, jenž pardubického gólmana oklamal parádním blafákem. Po třetím obdrženém gólu vystřídal Bartu v brance Svoboda, který již do první přestávky nekapituloval.

Domácí diktovali tempo hry i ve druhém dějství a Mikeska upravil ve 30. minutě skóre svým druhým gólem. Dvě minuty před druhou pauzou získal pro domácí mužstvo již pětibrankový náskok Zdráhal po úniku s Hubem. V závěru prostřední části hokejisté obou týmů hru značně přitvrdili a havířovský obránce Javín a pardubický útočník Kudrna byli za vzájemnou potyčku vyloučeni na pět minut a do konce utkání.

Do závěrečné třetiny nastoupili hosté opět v brance s Bartou a podařilo se jim i snížit. Vyloučení Suchánka potrestal zkušený Lubina. Od 49. minuty hráli naopak v oslabení Pardubice a Tomáš Sýkora, nová posila z Přerova, pojistil výhru šestým gólem po přihrávce Pekárika. Hosté sice snížili góly Koudelka a Lubiny na 3:6, ale tři minuty před koncem zápasu pečetil vítězství Kontšek. V předposlední minutě pardubický útočník Tvrdík již jen korigoval výsledek na 4:7.

Richard Farda (HC Femax Havířov): „Začali jsme velmi dobře a zápas jsme rozhodli již v první třetině. Ve třetí minutě jsme již vyhrávali 2:0, hráčům stouplo sebevědomí a ve druhé třetině jsme vítězství pojistili dvěma góly.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Havířov vyhrál zaslouženě. My jsme se soupeři zcela odevzdali v úvodních deseti minutách. Začátek zápasu jsme prostě nezvládli. V závěru střetnutí jsme sice výsledek korigovali, ale to již domácí tým hrál pod dojmem vysokého náskoku.“