Český Telecom extraliga ledního hokeje, 17. kolo, pátek 29.10.1999, Zimní stadion města Pardubic

Havířov

2:1
0:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 42:27 Koudelka (Mikeska), 47:55 Tvrdík (Lubina) – 19:45 Hanzal (Zima, Kontšek). Rozhodčí: Havlík – M. Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4355. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, Pácal, Novotný, Jančařík – Kábrt (41. Tvrdík), T. Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Mikeska, P. Sýkora, Koudelka.
Havířov: Cagaš – Kántor, Tomášek, Vyhlídal, Tejkl, Javín, V. Holík – Peterek, R. Horák, Nohel – Kontšek, Zima, Hanzal (35. Sikora) – Melenovský, Zdráhal, Pivko.

Pardubičtí hokejisté vyhráli pod vedením nového trenérského tandemu Paleček – Hemský nad Havířovem 2:1, na jejich výkonu však změna na lavičce příliš znát nebyla. Teprve závěrečná třetina znamenala obrat a ukončení série pěti porážek za sebou.

V úvodní třetině hosté naznačili, že do Pardubic nepřijeli s obrannou taktikou, naopak využívali každé příležitosti k ohrožení Svobodovy branky. Pardubičtí tentokrát nepřekvapili soupeře úvodním nástupem, Cagaše v podstatě neohrozili. Oba soupeři se nedokázali prosadit ani v přesilovkách, při kterých se paradoxně dostávalo do šancí bránící se mužstvo. Z minima příležitostí nakonec přece jen hosté vytěžili vedoucí gól, když 15 vteřin před koncem první třetiny využil špatného postavení domácího brankáře Hanzal.

Ve druhé třetině domácí přidali, ale jejich neproduktivní hra úspěch nepřinesla. Cagaš v brance Havířova sice zasahoval častěji než jeho protějšek Svoboda, žádnou vyloženou šanci domácích ale řešit nemusel. Hosté poznali, že se domácí na ledě hodně trápí, hráli proto na jistotu a začali velmi důrazně bránit.

V závěrečné třetině se karta obrátila. Východočeši se přece jen rozehráli a jejich agresivní nátlaková hra přinesla ovoce mezi 43. a 48. minutou, kdy Koudelka a Tvrdík otočili skóre. Pardubičtí byli i nadále aktivnější a měli možnost vítězství pojistit, nevyužili však ani jedenadevadesátivteřinovou přesilovku pět na tři. Přesto nakonec z ledu odcházeli spokojeni s ukončením nepříjemné série.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem hrozně rád, že jsme přerušili šňůru porážek a že všichni naši hráči hráli zodpovědně a v poslední třetině dokázali otočit skóre. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, o to víc vítězství těší.“

Richard Farda (HC Femax Havířov): „Jsem zklamán, protože jsme v Pardubicích chtěli vybojovat alespoň bod. Dvě třetiny jsme praktikovali zabezpečenou obranu, ale nakonec jsme v závěrečné třetině doplatili na dvě zbytečné chyby. Bylo to vyrovnané utkání.“