Český Telecom extraliga ledního hokeje, 48. kolo, úterý 27.2.2001, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 22. Bělohlav (Štrba, V. Nedorost), 46. V. Král. Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3921. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 2:0.
České Budějovice: Mařík – R. Suchánek, R. Martínek, Čierny, Jindra, Jasečko, Zíb – J. Novotný, Turek, V. Král – Štrba, V. Nedorost, Bělohlav – Sailer, Kotalík, Brož.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Filip, S. Procházka.

Hokejisté Českých Budějovic zdolali Pardubice 2:0 a posunuli se v tabulce extraligy před Vítkovice na osmou pozici, zajišťující účast v play off. O důležité tři body pro Jihočechy se postarali brankami Radek Bělohlav a Václav Král. Brankář Michal Mařík udržel již popáté v této sezoně čisté konto a dotáhl se v této statistice na vedoucího Petra Břízu z pražské Sparty.

Pardubičtí, kteří v minulých dvou zápasech prohráli, začali na jihu Čech hodně defenzívně. A protože i Jihočeši ve hře o play off nechtěli riskovat, hráli i oni opatrně a bez důrazu na útok. Postupně se ale přece jen začali domácí prosazovat a jen Král třikrát v prvním dějství měl šanci skórovat. Dobře nabito ale měli i Turek, Bělohlav a Martínek, na druhé straně vychytal Mařík šance Lubinovi a Sýkorovi.

Na počátku druhého dějství šli Jihočeši po Bělohlavově přesné trefě do vedení a Pardubičtí přece jen museli začít hrát více dopředu. Ve 26. minutě trefil Lubina tyč Maříkovy branky a o šest minut později ujel ve vlastním oslabení Sýkora, ale Mařík zázračně zachránil. Akci jako z učebnice předvedla i dvojice Východočechů Janecký – Píša, ale na jejím neúspěšném konci stál znovu českobudějovický brankář. Zvýšit náskok Jihočechů mohl krátce před druhou sirénou Nedorost, ale Barta byl nad jeho síly.

V závěrečné třetině se hosté snažili vyrovnat. Procházkovo sólo a druhá Lubinova tyčka v utkání signalizovaly velké odhodlání zvrátit výsledek. Potom se ale velké chyby dopustil Mikeska a Král nedal Bartovi šanci. Stav 2:0 pak přes snahu hostů vydržel až do konce.

Jaroslav Pouzar (HC České Budějovice): „Pardubice mají technické mužstvo, což dokázali i dnes. Šancí bylo dost na obou stranách, my jsme dvě proměnili, a to rozhodlo. Naše mužstvo navíc nedělalo hrubky vzadu a nepustilo Východočechy do žádných velkých šancí. Hrálo se oboustranně slušně.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Viděli jsme oboustranně kvalitní a vyrovnané utkání. Pro nás je ale bohužel vstřelení branky v posledních zápasech věda. Trefujeme tyčky a střílíme těsně vedle, což je na zisk bodů málo. O vítězství domácích rozhodla hrubá chyba Mikesky.“