Český Telecom extraliga ledního hokeje, 36. kolo, pátek 12.1.2001, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

6:2
1:1, 2:0, 3:1
Branky a nahrávky: 9:20 Jaškin (Stantien), 26:13 Paroulek (Dopita, Tesařík), 27:28 Tesařík (Nedoma), 41:32 Lipianský, 41:47 Paroulek (Tesařík, Dopita), 59:22 Štrbák (Nedoma, Lipianský) – 13:34 Píša (P. Sýkora), 54:58 Duben (Mikeska). Rozhodčí: Havlík – Šimůnek, Vöröš. Vyloučení: 3:2, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4990. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2 .
Vsetín: Kameš – Tesařík, Spitzer, Jaškin, Srdínko, Nedoma, Štrbák – Paroulek, Dopita, Krayzel – Veselý, Burger, Stantien – Sochor, Lipianský, Kucharczyk.
Dynamo Pardubice: Svoboda (42. Barta) – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, A. Novotný (21. Divíšek), Duben – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Mikeska, S. Procházka – od 35. navíc Rolinek, od 47. Kolář, Vítek.

V atraktivním souboji prvního s druhým porazil Vsetín hokejisty Pardubic 6:2 a upevnil si vedoucí postavení v extralize. Valaši si tak připsali již pošesté v řadě tři body. Pardubice naopak šest zápasů venku nevyhrály, naposledy se radovaly na konci listopadu na Spartě 9:1.

Vsetín měl od úvodu mírnou převahu, ale do výraznější šance se nedostal. Pardubický gólman Svoboda úspěšně zasáhl v šesté minutě po Nedomově střele, ale v polovině úvodní části již inkasoval. Po faulu na Burgera poskytl rozhodčí Havlík domácím výhodu, Lipianský sice ještě neuspěl, ale střela obránce Jaškina poté prošla mezi Svobodovými betony do branky.

Vzápětí se dostal do šance po sólu znovu Lipianský, jeho blafák ale nebyl zakončen přesně. Červené světlo se rozsvítilo naopak za Kamešovou brankou, vsetínského gólmana překonal střelou od modré čáry reprezentační bek Píša. Kameš se pak ještě zapotil při Procházkově střele.

Na začátku druhé části hry nezamířil po přihrávce Lipianského z dobré pozice přesně Kucharczyk, Kameš si zase poradil se střelami Lubiny a Mudrocha. V 27. minutě se dočkali domácí opět vedení, přihrávku Dopity zužitkoval Paroulek. Vzápětí měl Vsetín možnost přesilové hry po vyloučení Divíška a Tesařík po 31 sekundách výhodu využil.

V 36. minutě se mohla zapsat mezi střelce nová vsetínská posila Krayzel, ale ten po Tesaříkově přihrávce proti Svobodovi neuspěl. Těsně před koncem druhé třetiny mohl snížit Sýkora, ale také Kameš byl pozorný.

Na začátku závěrečné části úřadující vicemistr definitivně rozhodl. Burger sice svůj průnik ještě nezakončil úspěšně, ale na Lipianského blafák v 42. minutě už Svoboda nestačil. Vzápětí přidal svou druhou trefu v utkání Paroulek a Svoboda přepustil své místo v brance Bartovi. Skóre pak sice zkorigoval obránce Duben, ale slovenský bek Štrbák v poslední minutě svým druhým gólem uzavřel účet utkání.

Zdislava Tabara (HC Slovnaft Vsetín): „Hrál se špičkový hokej z obou stran. Nám do karet nahrály dvě branky v úvodu poslední části. Hráčům musím za výkon i disciplinovanost poděkovat.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dvě třetiny to byl kvalitní hokej. V poslední části jsme vyrobili dvě hrubky, pochopitelně dostali dva bleskové góly a bylo rozhodnuto. Proti Vsetínu se za stavu 5:1 zápas nedá otočit.“