Český Telecom extraliga ledního hokeje, 35. kolo, neděle 7.1.2001, Zimní stadion města Pardubic

České Budějovice

3:1
2:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 11:20 P. Sýkora (Janecký, Píša), 12:17 Mikeska (Duben, Mudroch), 22:57 J. Kudrna (T. Blažek, Lubina) – 20:30 Rob (Turek, R. Suchánek). Rozhodčí: T. Svoboda – Hauser, Sichrovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 7115. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Novotný, Duben – P. Sýkora, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Kábrt, Mikeska, S. Procházka.
České Budějovice: Mařík – R. Suchánek, R. Martínek, Jasečko, Benák, Čierny, Jindra, Mojžíš – Rob, Turek, Brabenec – Štrba, V. Nedorost, V. Král – Sailer, Kotalík, Šimánek.

Hokejisté Pardubic zvítězili ve svém prvním domácím utkání v novém roce na domácím ledě nad Českými Budějovicemi 3:1. Hosté si tak po sérii vítězných zápasů připsali druhou porážku v řadě.

V úvodním pardubickém náporu se neprosadil proti Maříkovi Kudrna, se zakončením dlouho váhal také Pácal. Hosté zahrozili z rychlého protiútoku, střelu volného Turka ale pozorný Svoboda vyrazil. Skóre se poprvé měnilo až ve 12. minutě, kdy Janecký ideálně vysunul Sýkoru a Mařík byl proti jeho střele do levého horního růžku bez šance. Vzápětí Kudrna neprostřelil padajícího gólmana hostí, za chvíli se však Dubnova střela odrazila k Mikeskovi, po něhož nebyl problém trefit prázdnou branku.

Ještě v úvodní třetině byl na čtyři minuty vyloučen domácí Duben, ale Jihočeši přesilovku využili až na začátku druhé třetiny, kdy rychlou kombinaci zakončil Rob. O dvě minuty později však Budějovičtí chybovali na útočné modré a rychlý brejk zakončil smolař úvodního dějství Kudrna. I nadále měli více šancí Pardubičtí, po Janeckého přihrávce zabránil Mařík rozklekem ve skórování Sýkorovi. Při vyloučení Jasečka pálil mimo Janecký a Mařík vychytal i volného Kudrnu. Závěr třetiny ale patřil hostům a domácí obrana odolala jejich akcím jen se štěstím.

V úvodu závěrečného dějství mohli pojistit domácí náskok Tvrdík a Kudrna, ale mířili mimo, stejně jako při sólovém nájezdu Sýkora. Osmašedesát vteřin před koncem začali hrát hosté power play, snížit se jim však nepodařilo. Naopak blízko ke čtvrtému gólu měl domácí Blažek, jenž ale prázdnou branku netrefil.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem spokojen se ziskem tří bodů, které jsme po prohře v Plzni moc potřebovali. Hosté potvrdili naše očekávání, že budou bránit a spoléhat na rychlé brejky. Na začátku třetí třetiny jsme neproměnili několik šancí, což nás poznamenalo a chyběla lepší koncovka.“

Jan Tlačil (HC České Budějovice): „Čekali jsme, že Pardubice budou chtít napravit výpadek z Plzně, chybami jsme jim pomohli ke dvoubrankovému vedení. Potom jsme sice snížili, ale potřetí inkasované brance to bylo z naší strany herní zoufalství.“