Český Telecom extraliga ledního hokeje, 5. kolo, neděle 17.9.2000, Zimní stadion města Pardubic

Znojmo

3:2
2:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 7:13 Tvrdík (Lubina), 18:54 J. Kudrna (Filip, S. Procházka), 52:00 J. Kudrna – 3:07 Pavel Kumstát (Fink), 59:59 Milan Procházka (Freibauer). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 6140. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Divíšek, A. Novotný, Pácal – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Koudelka – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Znojmo: Altrichter – Jakeš, Holík, Havíř, Petlák, Pavel Kumstát, Heš – Plášek (46. Freibauer), Haman, Kaňkovský – Mařák, Pucher, Uram – Milan Procházka, Pazourek, Fink.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří ve čtvrté minutě otevřeli skóre při přesilovce pěti proti třem, kdy se trefil obránce Kumstát. Domácí se představili svým divákům poprvé s veteránem Janeckým, ale chyběl stále jim zraněný Mikeska.

Hráči Pardubic se jen pozvolna dostávali do tempa, ale v osmé minutě se dočkali vyrovnání. Lubina využil chyby znojemských obránců a po jeho přihrávce skóroval Tvrdík. Od té chvíle se začalo hrát podle pardubických not, chyběla však přesnější koncovka. V 19. minutě využili domácí další hrubé chyby soupeře a po chybě Jakeše Kudrna posunul tým do vedení.

Ve druhé části hra upadla do podprůměru. Oběma celkům se nedařila kombinace a připravily si pouze po jedné vážnější šanci. Proto se několikrát z hlediště ozval pískot.

Ve třetí třetině hokejisté ožili. Znojmo mohlo vyrovnat ve 44. minutě, ale Uram po chybné přihrávce Janeckého zblízka přestřelil. Domácí jako by si uvědomili nebezpečí, přidali na důrazu a začali si vytvářet brankové šance. Sýkora zakončil únik střelou těsně vedle branky Altrichtera, posily z Chomutova.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dostávali jsme se velmi těžko do šancí, a když jsme nějakou měli, nedokázali jsme ji proměnit. Ve druhé části hry jsme si trochu vybrali oddechový čas. V závěru se naše hra zase zlepšila.“

Pavel Pazourek (HC Excalibur Znojemští Orli): „Nepodali jsme špatný výkon, zápas jsme pokazili ve druhé třetině. V té jsme si vytvořili hodně střeleckých příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit.“