19. kolo, úterý 31.10.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Slavia Praha

Branky a nahrávky: 1:31 J. Kudrna, 17:15 Píša (Pácal, Janecký), 47:52 Lubina (Tvrdík), 52:10 Malinský (T. Blažek, Jančařík) – 8:01 Klobouček (Alinč), 32:59 J. Boháč (Skořepa, J. Kopecký). Rozhodčí: Rejthar – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváci: 6147. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – Rolinek, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Slavia Praha: Málek – Kadlec, Klobouček, P. Martínek, Slavík, J. Novák, Snopek – Branda, Alinč, Hübl – J. Kopecký, J. Boháč, Skořepa – Matějovský, Čermák, Sup.

Ani Slavia Praha nepřerušila v 19. kole extraligy neporazitelnost pardubických hokejistů na jejich ledě. Utkání, v němž domácí zvítězili 4:2, však mělo jen průměrnou úroveň a příliš pohledného hokeje divákům nenabídlo.

Domácí začali velmi razantně a už v druhé minutě otevřeli skóre gólem Kudrny. I nadále měli více ze hry, ale nedokázali se znovu střelecky prosadit. V šesté minutě při vyloučení domácího Novotného slávisté vyrovnali, obránce Klobouček nedal brankáři Svobodovi střelou od modré žádnou šanci. Pardubičtí měli ale dále více ze hry a k vedení 2:1 jim pomohla přesilovka v 18. minutě. To se pardubický obránce Píša trefil podobným způsobem jako předtím slávistický hráč.

Druhá třetina měla vyrovnanější průběh. Domácí byli sice častěji v útočném pásmu, ale tam se neúčelnou kombinací připravovali o gólové šance. Slavia spoléhala na jednoduché protiakce, které byly přímočařejší, a navíc jí hodně umožňovala nedůrazná hra domácí obrany. Ta v 33. minutě doslova vybídla Boháče ke srovnání skóre. Po inkasované brance Pardubičtí znovu přidali, ale šance Tvrdíka a Kudrny v závěru druhé třetiny za Málkovými zády neskončily.

Závěrečná třetina začala čekáním na chybu soupeře, a tak se hrál nepříliš líbivý hokej. Z letargie probudila obě mužstva až třetí pardubická branka v 48. minutě. Slavia pak otevřela hru ve snaze o vyrovnání a oboustranně svižný, pohledný hokej lépe svědčil domácím, kteří v 53. minutě korunovali svoji převahu čtvrtým gólem. Pardubičtí v závěru přehrávali soupeře bruslařsky i kombinačně a v pohodě dovedli utkání k vítěznému konci.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Byl to těžký zápas, ve kterém se nehrálo na krásu a rozhodovala vůle. My jsme vyhráli a máme tři body, a to je důležité.“

Jaromír Šindel (HC Slavia Praha): „Výsledek je pro nás sice nelichotivý, ale je zasloužený. Na Pardubice jsme dnešním výkonem neměli. Hráli jsme hodně nedisciplinovaně.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
22.9.00 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 3:1