Český Telecom extraliga ledního hokeje, 18. kolo, neděle 29.10.2000, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

4:3
1:1, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 12:39 Pazourek (Lipina), 26:59. Pucher (Soudek), 49:33 Uram (Pucher), 53:41 Pazourek (Heš) – 2:32 J. Kudrna (A. Novotný), 24:40 Lubina (T. Blažek), 28:25 T. Blažek (Tvrdík). Rozhodčí: Turčan – Kareš, Pešan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4300. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Znojmo: O. Svoboda – Jakeš (41. Valko), Soudek, Havíř, Petlák, Heš, Kumstát – Uram, Pucher, Haman – Mařák, Vorel, Kaňkovský – Lipina, Pazourek, Milan Procházka.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Čížek, Mudroch, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Kábrt, Rolínek, Koudelka.

Hokejisté Znojma porazili vedoucí celek extraligy, Pardubice 4:3, a navázali tak na výhru z Českých Budějovic v předešlém kole. Hosté utrpěli po jedenácti kolech první porážku, o kterou se Znojemští postarali v závěrečné třetině, v níž otočili vývoj zápasu.

Znojmo začalo aktivně, ale do vedení se dostali už ve třetí minutě hosté, když střelu Novotného dorazil za záda Oldřicha Svobody pozorný Kudrna. O chvíli později netrefil z úhlu prázdnou branku domácí Jakeš, ale Znojmo se dočkalo ve třinácté minutě při přesilovce. Adama Svobodu v brance Pardubic překonal důrazný Pazourek.

Také do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a po ostřelování branky domácích se v páté minutě trefil nekompromisně Lubina. Poté měli Pardubičtí výhodu dvou mužů v poli, ale nedokázali toho využít. Znojemští naopak skórovali po úniku Soudka s Pucherem, přičemž autorem gólu byl slovenský reprezentant. Pak si však obrana domácích vybrala slabší chvilku, a když vypadla hokejka brankáři Znojma z ruky, bylo pro Blažka jednoduché skórovat. Domácí se i nadále snažili, při vyloučení Kudrny se pardubický gólman ocitl ve spršce střel, ale žádná z nich neskončila za jeho zády.

V závěrečném dějství se ale štěstí přiklonilo k domácím. Nejprve v polovině třetiny Uram zužitkoval sólo svého partnera z útoku Puchera, a poté se projevil jako specialista na přesilovky Pazourek, který potrestal vyloučení Píši. V závěru se odehrála ještě řada šarvátek a vyloučení, ale skóre se již se nezměnilo.

Pavel Pazourek (HC Excalibur Znojemští Orli): „Naše mužstvo dnes fantasticky bojovalo, podalo vynikající výkon, i když s úbytkem času chyběly síly. V těžkých chvilkách nás ale podpořili i diváci. Branky v oslabení tři na pět se moc často nevidí, ale občas se to stává a já jsem rád, že se to dnes stalo nám.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dnes zvítězila bojovnost nad hokejovou krásou, Znojmo nás přehrálo buldočí vůlí po vítězství. Inkasovaný gól při přesilovce pět na tři byla hrubá chyba našich hráčů, která by se zkušenému mužstvu stávat neměla.“