Český Telecom extraliga ledního hokeje, 6. kolo, pátek 22.9.2000, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

3:1
0:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 27:11 Čermák (Hübl), 37:51 Branda (Hübl), 56:35 J. Boháč (Sup) – 58:48 Jančařík (T. Blažek). Rozhodčí: Turčan – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 2344. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Slavia Praha: Málek – Slavík, Snopek, Novák, Krstev – Matějovský, J. Boháč, Sup – Branda (45. Jíra), Hübl, Čermák – J. Kopecký, Bacul, Skořepa.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Jančařík, Píša, Divíšek, A. Novotný, Duben – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Koudelka (27. Kábrt) – Jar. Kudrna, Filip, S. Procházka.

Hokejisté pražské Slavie porazili Pardubice 3:1 a připsali si tak další tři body do tabulky. Brankáře domácího týmu Romana Málka dělila od první letošní nuly pouze minuta, ale o čisté konto ho připravil při dvojnásobné přesilovce pardubický obránce Petr Jančařík.

Vyčkávací taktiku v úvodu zápasu narušil až ve čtvrté minutě domácí Čermák, jenž se po chybě Janeckého ocitl sám před Svobodou, ale neuspěl. Pardubice se osmělily vzápětí, ovšem Novotný si vedl proti Málkovi obdobně. Oba brankáři mnoho práce v úvodní části neměli, o trochu více jí přece jen měl hostující Svoboda. Poradil si ale se sólem Supa, střelou Boháče i v samotném závěru s opakovanými pokusy Brandy. Málek se zapotil jen při přesilové hře soupeře, ale Blažkova střela skončila na jeho brankářské masce.

Ve druhé části zahrozil Kopecký a Matějovský, a když Pardubičtí nepřidali na tempu, zakončil gólově ideální kombinaci prvního útoku Čermák. Vyrovnat mohl Blažek, ale Málek stihl jeho střelu vyrazit nad branku. Jednalo se pouze o náznak zvýšené útočné aktivity hostí a převahu měla i nadále Slavia. Jejím střelám i nadále odolával Svoboda: podařilo se mu zlikvidovat šanci Supa, ale poté nečekaně pustil za svá záda střelu Brandy.

Hosté po druhém inkasovaném gólu přidali, zvýšili agresivitu, ale na v pohodě hrající Slavii nestačili. Domácí pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům a v 52. minutě mohl definitivně rozhodnout Čermák. V ideální pozici po přihrávce však Matějovského nedal. O možnost trvalejšího závěrečného náporu poté připravil hosty čtyřminutovým trestem Lubina. Jeho faul potrestal Boháč a zdálo se být rozhodnuto.

Dvě následná dvojnásobná vyloučení Slavie však dala šanci hostím, kteří snížili už při první početní výhodě, ale druhý gól se jim nepodařilo dát ani když odvolali Svobodu a hráli minutu v šesti proti třem.Ohlasy po utkání

Jaromír Šindel (HC Slavia Praha): „Nechtěli jsme dopadnout jako proti Spartě, a proto jsme v úvodu chtěli hrát pozorněji v obraně. Zjistili jsme ale, že nás Pardubice nechaly hrát, proto jsme začali více útočit. Druhá třetina byla z našeho pohledu nejlepší v sezóně, přestože nám chybí zranění Alinč a Hrbek.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hráli jsme špatně a soupeři jsme nechali moc prostoru. Neměli jsme střední pásmo, kde si soupeř dělal, co chtěl.“