Český Telecom extraliga ledního hokeje, ČF2, úterý 12.3.2002, Duhová aréna

Slavia Praha

4:1
2:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9:00 Lubina (Mudroch), 18:30 J. Kudrna (Lubina), 39:32 Rolinek (Lubina), 59:03 P. Sýkora – 27:40 Sup (Šaffer). Rozhodčí: Nečas, Haškovec – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 5:9, navíc Kadlec (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 9132. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Stav série: 1:1.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben, od 21. navíc Novotný – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, Procházka – od 21. navíc Průcha, Tvrdík, Kolář.
Slavia Praha: Málek – Kadlec, Hejda, F. Štefanka, Klobouček, Snopek, Martínek – Matějovský, Branda, Antoš – Míka, Beránek, Hübl – Ujčík, Štraub, Tomica – Šaffer, Steiner, Sup.

Hokejisté Pardubic porazili ve druhém čtvrtfinálovém utkání play off extraligy Slavii Praha 4:1 a vyrovnali stav série, hrané na čtyři vítězství, na 1:1. Největší zásluhu na první výhře domácích po devíti utkáních v řadě měl Ladislav Lubina, autor jednoho gólu a dvou finálních přihrávek.

Domácí vstoupili od utkání s odhodláním ukončit téměř dvouměsíční čekání na výhru. Hned od úvodního buly zatlačili Slavii do defenzívy a brankář Málek si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Tlak Pardubic navíc podpořily dvě přesilovky. Ani ty ale k první brance nevedly.

Málkův protějšek Salfický si na puk poprvé sáhl v osmé minutě, první vážnější zákrok si připsal až o tři minuty později. To ale již hosté prohrávali. Za Málkova záda se trefil Lubina, jenž zužitkoval kolmou Mudrochovu přihrávku a zasunul puk mezi betony slávistické opory.

Vedení ještě posílilo nápor Východočechů a soupeřova obrana odolávala jen s problémy. Jedinečná příležitost vyrovnat se Pražanům naskytla v 16. minutě. Na trestnou lavici se v rychlém sledu posadili Vyhlídal a Duben, ale Slavia stovteřinovou výhodu dvou mužů v poli nevyužila. V závěru třetiny navíc podruhé inkasovala, když Kudrna trefil z úhlu skulinku mezi Málkovým betonem a tyčkou.

Na nepříznivý vývoj duelu zareagovala Slavia zvýšením důrazu, což dělalo domácím evidentní problémy. Šance si vytvářel zejména Ujčík, jemuž se ale střelecky nevedlo. Snížit se podařilo až Supovi, kterého přesně zpoza branky našel Šaffer.

V závěru druhé třetiny ale byli hosté často vylučování a dali tak šanci Pardubickým zvýšit vedení. První dvojnásobnou přesilovku, trvající 23 vteřin, ještě domácí nevyužili, ale druhou, téměř dvouminutovou, už ano. Osmadvacet vteřin před odchodem do šatny se Málkovi opět trefil mezi nohy Rolinek.

V závěrečné dvacetiminutovce se Pardubičtí nechtěli dopustit stejné chyby jako v pondělí a pozornou hrou drželi Slavii co nejdále od své branky. Blíže k dalšímu gólu měli naopak sami, agilní Rolinek však svou bilanci nerozšířil. Pražané se minutu a 45 sekund před koncem rozhodli ke hře bez brankáře. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, naopak počtvrté inkasovali.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Předvedli jsme to, co jsme chtěli hrát včera. Dát branky a nepustit Slavii do nebezpečných akcí, což se nám povedlo. Stav je nyní 1:1, takže se začíná znovu.“

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „My jsme s dvojutkáním spokojeni. Chtěli jsme jednou vyhrát, a to se nám v pondělí povedlo. Teď se pokusíme vyhrát dvakrát doma. Rozhodující bylo, že se nám nepodařilo vyrovnat na 2:2, naopak jsme před koncem druhé třetiny dostali gól na 3:1.“