Český Telecom extraliga ledního hokeje, 11. kolo, pátek 5.10.2001, Zimní stadion Hradec Králové

Vsetín

5:3
2:2, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 3:20 Lubina (J. Kudrna), 7:05 S. Procházka (A. Novotný), 43:53 Rolinek (A. Novotný), 49:58 P. Sýkora (Mikeska), 57:27 T. Blažek (Lubina, M. Sýkora) – 1:08 Burger, 3:52 Kucharczyk (Hudler), 53:30 Štrbák (Burger). Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:10. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7800 (vyprodáno). Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský – P. Sýkora, Vak, Mikeska – J. Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka.
Vsetín: Biegl – Hriňa, Polák, Kuboš, Štrbák, Šafařík (21. Vašut), Němec – Vaic, Vlach, Demel – Veselý, Burger, Žajgla – Valko, Hudler, Kucharczyk.

Hokejisté Pardubic zdolali před vyprodanými tribunami v Hradci Králové mistrovský Vsetín 5:3 a dostali se do čela extraligy před pražskou Spartu, kterou tak poprvé v letošní sezoně sesadili z prvního místa.

Kdo se do zaplněného královéhradeckého hlediště dostal později, mohl litovat. Oba týmy v úvodu předvedly přestřelku, Vsetín zásluhou Burgera a Kucharczyka dvakrát vedl, Lubina s Procházkou však dvěma trefami mezi Bieglovy betony vyrovnali. Na začátku osmé minuty se tak začínalo znovu, hrálo se ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, ale gólmani byli na svém místě. Domácí nevyužili ani 34 sekund trvající výhodu dvou hráčů v poli.

Neúprosná bitva pokračovala i ve druhé části hry, ovšem souboj pardubických střelců vyzníval pro vsetínského gólmana, takže stav v úvodu utkání se dlouho neměnil. Stalo se tak až ve 44. minutě, kdy zkušeně skóroval mladý Rolinek a poslal Východočechy poprvé v utkání do vedení. To deset minut před koncem po nádherném pasu Mikesky zvýšil čtvrtým gólem P. Sýkora. O zápletku se ve vlastním oslabení postaral vsetínský Štrbák, ovšem poslední slovo patřilo Blažkovi, který dvě a půl minuty před koncem pojistil sedmé vítězství Pardubic v řadě.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Diváci viděli velice kvalitní utkání. Na jeho úrovni měl podíl i soupeř, který zdaleka jen nebránil, ale využil každou příležitost k protiútoku. Vyhráli jsme díky bojovnosti a nasazení celého mužstva, za což musím hráče pochválit.“

Jan Neliba (HC Vsetín): „Věděli jsme, že Pardubice mají formu a brali jsme to jako výzvu. Udělali jsme však více individuálních chyb, proto je vítězství soupeře zasloužené.“