ČF4, pondělí 10.3.2003 od 17:00 hodin, Hostan arena
Znojmo

Branky a nahrávky: 5:07 Pucher (Uram), 28:26 Uram (Pucher, Havíř), 29:32 Barus (Mikulík, Havíř), 42:54 Vorel (Uram, Toman) – 55:14 Divíšek (Lubina). Rozhodčí: Bolina, Rejthar – Kalivoda, Chytil. Vyloučení: 11:9, navíc P. Sýkora (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 5500 (vyprodáno). Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Stav série: 2:2.
Znojmo: Altrichter – Benák, Havíř, Snopek, Toman, Sodek, Křetínský – Pucher, Haman, Uram – Melenovský Vorel, Procházka – Erat, Plášek, Barus – Mikulík, Kumstát, Beroun.
Dynamo Pardubice: Svoboda (42:54 Barek) – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Novotný, Duben, Pácal, Janecký – Kudrna, Mikeska, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, Pospíšil – Kropáč, Tvrdík, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté Znojma dokonale využili domácího prostředí a po nedělním vítězství zdolali ve čtvrtfinále opět favorizované Pardubice 4:1 a srovnali stav série na 2:2 na zápasy. O úspěchu Znojma rozhodla kromě bojovnosti také slovenská dvojice útočníků Uram, Pucher, která se podílela na úvodních dvou gólech. A také výborný výkon brankáře Altrichtera.

Orli v nezměněné sestavě se pustili do soupeře se stejným scénářem jako v nedělním třetím utkání. K aktivní hře a náporu Znojmu napomohla dvě brzká vyloučení Zábranského a Lubiny, po nichž se domácím hokejistům naskytla 43 sekund dlouhá přesilovka pět na tři.

Navzdory drtivému tlaku ale brankář Svoboda uhájil čisté konto. Kapituloval až v šesté minutě, kdy Uram získal kotouč ve středním pásmu a vyslal do protiútoku Puchera. Ten prošel okolo obránce Michala Sýkory a blafákem vstřelil první branku.

Pardubický trenér Říha sáhl oproti předcházejícímu duelu k několika změnám. Ve čtvrté obranné dvojici se objevil útočník Janecký, chyběl zraněný Blažek a čtvrtý útok nastoupil ve složení Kolář, Koukal, Průcha. Do tempa se dostávaly Pardubice jen velmi pomalu, v koncovce si ale neporadily s brankářem Altrichterem.

I když se pokoušeli pardubičtí hokejisté v druhém dějství nátlakovou hrou zvrátit vývoj utkání, zápolili se střeleckou přesností. Znojmo trpělivě čekalo na chybu protivníka, která se mi naskytla při vyloučení Tvrdíka. V přesilovce vybojoval Havíř v útočném pásmu kotouč, který se dostal přes Puchera ke zcela volnému Uramovi, jenž přidal druhou branku.

Šokované Pardubice za pouhých 66 sekund chybovaly znovu v obraně a třetí gól orlů přidal Barus. Trenér Říha si pak vybral oddechový čas. Pardubice hru přitvrdily, nervozita ale vytlačila kombinační přesnost a Znojmo nápor přestálo bez úhony. Znojmo spoléhalo v závěru třetiny jen na rychlé protiútoky. Dvakrát mohl zvýšit jejich vedení Vorel, jenž ale ani jednou netrefil cíl.

V případném rozletu a pokusu o zvrat zastavila Pardubice hned v úvodu třetiny vlastní nekázeň. Na trestnou lavici zasedl nejprve Kudrna a po něm za faul na Procházku dostal trest na pět minut a do konce utkání Petr Sýkora. Znojmo sice 96 sekund dlouhou přesilovku pět na tři nevyužilo, ale v pokračování proti čtyřem hráčům přidal čtvrtý gól Vorel.

Po něm odjel brankář Adam Svoboda na střídačku a nahradil jej Barek. Závěr zápasu pokazila častá vyloučení, jednu přesilovou hru využily Pardubice po Divíškově střele alespoň ke zkorigování výsledku.

Milan Kastner (HC JME Znojemští Orli): „První dvě třetiny jsme podali nejlepší výkon v letošní sezoně. Dostali jsme se do vedení 4:0. V závěru byla hra hodně rozkouskovaná, přesto jsme náskok udrželi. Povedlo se nám sérii srovnat na 2:2, hráčům stouplo sebevědomí a máme o co hrát.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „My jsme hráli alibisticky, hodně individuálně. Proto se nám celá koncepce rozpadla a my jsme prohráli. Věřím, že ve čtvrtek nastoupí úplně jiné mužstvo s větším nasazením, ukázněné. Budeme hrát daleko důrazněji hlavně v prostoru před brankou.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
6.10.02 Znojmo – Dynamo Pardubice 0:3