Český Telecom extraliga ledního hokeje, 35. kolo, pátek 3.1.2003, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

1:2
0:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 54.39 Pucher (Haman, Havíř) – 47:19 Kudrna (Blažek), 56:10 Vyhlídal (Sýkora). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 5300. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Znojmo: Altrichter – Soudek, Havíř, Benák, Pavel Kumstát, Snopek, Toman – Pucher, Haman, Uram – Hodek, Vorel, Milan Procházka – Petr Kumstát, Barus, Plášek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Duben – Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Mikeska, D. Pospíšil – Kolář, Janecký, Průcha.

Až lepší koncovka v poslední třetině dnes zajistila hokejistům Pardubic těsné extraligové vítězství 2:1 ve Znojmě. Na vedoucí branku pardubického Kudrny ještě stačil odpovědět vyrovnáním domácí útočník Pucher, ale poslední střelecké slovo měl tři minuty před koncem obránce Vyhlídal. Ten zajistil Pardubicím po třech kolech bez vítězství znovu plný bodový zisk.

Vedoucí tým tabulky vsadil na tvrdost v osobních soubojích, podloženou důsledným napadáním soupeře hned po ztrátě kotouče. Tato taktika domácím hokejistům činila značné problémy, neboť každý kontakt se soupeřem bolel.

Znojmo se muselo důraznému hokeji přizpůsobit a výsledkem byla nesmlouvavá bitva o každý metr ledu. Bruslařsky obratnější a rychlejší hokejisté Pardubic se sice dostávali častěji do střeleckých příležitostí, v koncovce si ale neporadili s brankářem Altrichterem.

Znojmu se v prvním dějství nabídla možnost skórovat při 99 sekund dlouhé přesilovce pěti proti třem. Hru v oslabení ale pardubičtí hokejisté zvládli bez vážnějšího ohrožení brankáře Svobody.

I když Znojmo v druhé části zvýšilo tlak a častěji střílelo, výborně chytajícího brankáře Svobodu nikdo z útočníků Orlů nepřekonal. V 30. minutě se před Svobodou ocitl Barus, po jehož střele do horní tyčky se kotouč odrazil zpět do hry. Brankový rozhodčí sice rozsvítil červené světlo, ale sudí Homola si na potvrzení situace vyžádal pomoc videorozhodčího; ten potvrdil, že branka nepadla.

Tlak Znojma v závěrečné třetině otupilo čtyřminutové oslabení, při němž měl největší příležitost obránce Vyhlídal, jenž ale trefil jen tyč. Orli se pak sice opět nadechli k náporu, v obraně ale zapomněli na volného Kudrnu, jenž po Blažkově přihrávce vstřelil vedoucí branku Pardubic.

Až závěrečný nápor vynesl urputně bojujícímu Znojmu vyrovnání, když Pucher šikovně po ledě prostrčil kotouč za záda brankáře Svobody. Za dvě minuty nicméně stačily Pardubice odpovědět rozhodující druhou brankou, když po Sýkorově přihrávce skóroval obránce Vyhlídal.

Miloslav Hořava (HC JME Znojemští Orli): „Sehráli jsme smolný zápas, neboť jsme měli hodně šancí, které jsme neproměnili. Měli jsme využít alespoň přesilovku pět na tři. Přesilovky nám nejdou od začátku ligy, ovšem dnes alespoň trochu vypadaly. Byl to hokej výborné úrovně a musím naše hráče navzdory porážce pochválit za bojovnost.“

Jiří Seidl (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „V kvalitním zápase měly oba týmy spoustu šancí. Nám se podařilo potrestat dvě chyby soupeře, což nám zajistilo vítězství. Oba týmy hrály velmi dobře v defenzívě, vynikali i oba brankáři.“