Český Telecom extraliga ledního hokeje, 31. kolo, úterý 10.12.2002, Arena Pardubice

Vsetín

5:1
0:0, 1:0, 4:1
Branky a nahrávky: 31:30 Kudrna (Pištek, A. Novotný), 45:46 Mikeska (Pištek, A. Novotný), 50:09 T. Blažek (Rolinek), 51:45 M. Sýkora (T. Blažek), 57:18 Průcha (M. Sýkora) – 56:00 Vampola (Demel). Rozhodčí: Havlík – Křivský, Hejduk. Vyloučení: 10:13, navíc Pospíšil – Horáček, Frolo všichni 5 minut a osobní trest do konce utkání, Luža 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 9127. Střely na branku: 46:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Pácal, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, M. Duben, Mudroch, Janecký – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Rolínek, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Vsetín: Plšek – Luža, M. Blažek, Horáček, Kuboš, Jaškin, Frolo, B. Ptáček, J. Polák – Vampola, Kořistka, Demel – Kucharczyk, R. Hruška, Stantien – Kotásek, Ambruz, Streit – Vozdecký, Valko, M. Vymazal.

Hokejisté vedoucích Pardubic zdolali i potřetí v letošním ročníku Vsetín, který byl oslaben o brankáře Radovana Biegla a druhého hráče kanadského bodování extraligy Jiřího Hudlera. Domácí definitivně rozhodli o osudu utkání v závěrečné třetině, kterou vyhráli 4:1 a celkově zvítězili 5:1.

Hosté působili od začátku první třetiny odevzdaným dojmem, a tak se v podstatě hrálo na jednu branku. Vsetínský brankář Plšek měl v úvodní třetině 15 zásahů, domácí Svoboda, který poprvé zasahoval až ve 13. minutě pouhé dva zákroky. Celá třetina byla marným dobýváním obranného valu Vsetína. Domácím nepomohly ani čtyři přesilovky, a tak se diváci v úvodní třetině gólu nedočkali.

Čekání na gól trvalo až do 32. minuty, kdy se prosadili domácí. Spolupráci slovenských reprezentantů Pišteka a Novotného zakončil tečí Kudrna. Pardubičtí měli do té doby herní převahu, ale proti perfektní obraně nenacházeli recept, hosté se sice párkrát osmělili, ale jejich akce Svobodu příliš nevyrušily. Snad jen v posledních vteřinách se musel pardubický gólman snažit, aby zlikvidoval šanci Ambruze. Hosté ani po vedoucím gólu domácích hru neotevřeli, jen čekali na chybu pardubického mužstva.

Oba slovenští reprezentanti byli u zrodu druhého gólu domácích. Ve 46. minutě jejich spolupráci dokončil opět tečováním střely Pišteka Mikeska. Definitivní pojistku ale domácím dal třetí gól v 51. minutě Hosté se marně domáhali jeho neuznání pro údajné postavení mimo hru. Potom se strhla bitka, při které se zapotil i rozhodčí Havlík udělováním trestů. Domácí při hře pěti proti třem dali další gól a tím ještě více rozohnili protihráče, a tak se v závěrečných minutách na ledě nehrál pěkný hokej. Diváci viděli spíše šarvátky hráčů a rozhodčí Havlík musel pardubického Pospíšila a vsetínské Horáčka a Frola poslat předčasně do kabin.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Vsetín hrál to, co jsme mu dovolili. Trochu se mi nelíbila první a druhá třetina, ve kterých jsme hráli trochu malátně a chybělo nám nasazení, jaké jsme měli před takovou návštěvou hrát. Poté, co jsme zvýšili agresivitu a důraz, jsme soupeře donutili k faulům a rozhodli v přesilovkách.“

Zdislav Tabara (Vsetínská hokejová): „Přijeli jsme v oslabené sestavě. Chtěli jsme dobře bránit střední pásmo, což se nám dvě třetiny dařilo. Ve třetí části nás domácí přitlačili díky přesilovým hrám. Za dobrý výkon se naši hráči nemusí stydět, stydět by se měli ostatní.“