Český Telecom extraliga ledního hokeje, 27. kolo, neděle 1.12.2002, Arena Pardubice

České Budějovice

6:2
0:0, 2:1, 4:1
Branky a nahrávky: 21:45 Lubina (Rolinek, M. Sýkora), 39:47 Mudroch (T. Blažek), 45:57 Kolář (Mikeska, A. Svoboda), 54:47 Lubina (M. Sýkora), 57:08 D. Pospíšil (Kolář), 58:14 M. Sýkora (T. Blažek) – 31:49 Rob (Štraub), 42:07 Bartoš (Babka). Rozhodčí: Souček – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0. Diváci: 6722. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Čáslava, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Duben, Pácal – P. Hemský, Janecký, D. Pospíšil – Rolínek, T. Blažek, Lubina – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
České Budějovice: Hudáček – Jindra, Babka, R. Suchánek, Barinka, Jasečko, Kotaška – Šimánek, Turek, Bartoš – Ondřej, Štraub, Rob – Míka, Michálek, S. Procházka – Brož, Mrázek, Hřebejk.

Pardubičtí hokejisté potvrdili, že se jim na vlastním ledě proti Jihočechům tradičně daří, ale na dnešní vítězství se museli hodně nadřít. Definitivně o něm rozhodli až čtyřmi góly v závěrečné třetině, přičemž druhou asistenci při Kolářově třetí brance si připsal i domácí gólman Adam Svoboda.

Hosté nepřijeli s obrannou taktikou, a tak se hrál oboustranně otevřený hokej, ve kterém převažovala útočná činnost. Pardubičtí měli v první třetině více šancí, ale jejich snaha končila na důrazné obraně Jihočechů a výborném brankáři Hudáčkovi. Budějovičtí poprvé představili ve svém dresu útočníka Štrauba ze Slavie. První velkou šanci spálili domácí v 6. minutě, když Koukal neprostřelil Hudáčka, o chvíli později Blažek nadvakrát nedotlačil puk do soupeřovy branky a v 16. minutě se neprosadil ani Lubina. Hosté mohli skórovat už v samotném úvodu, ale Míka na Svobodu nevyzrál, stejně jako ve 14. minutě Ondřej. Hrálo se v oboustranně rychlém tempu, které pokračovalo i v úvodu druhé třetiny.

Domácí otevřeli skóre zásluhou Lubiny, který využil přesilovkou po faulu Bartoše. Hosté ale nedeprimováni nadále důraznou hrou drželi s domácím týmem krok a ve 23. minutě vyrovnali poté, co Štraubův střílený centr před pardubickou branku šikovně tečoval Rob. Ve druhé půli této třetiny úroveň utkání viditelně poklesla a ve hře obou týmů se objevilo hodně nepřesností. Třináct vteřin před koncem třetiny překvapil střelou od modré čáry Hudáčka v domácí obránce Mudroch a zajistil pardubickému týmu těsné vedení.

O něj sice domácí nejpve přišli ve 43. minutě, kdy na Bartošovu ránu Svoboda nestačil, ale hned na to fauloval brankář Hudáček domácího Pospíšila a domácí hráli přesilovku pět na tři. Ta zprvu Východočechům nešla, ale nakonec přesilovkové trápení ukončil Kolář, když na gólu měl podíl rychlou rozehrávkou i brankář Adam Svoboda. Definitivní pojistku na tři body dala až druhá Lubinova branka v 55. minutě. Po ní domácí dezorientovanému soupeři nastříleli ještě další dva góly a dovršili třetí vítězství v týdnu na domácím ledě.

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas byl dvě třetiny vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Po naší třetí brance hosté trochu více otevřeli hru a dali nám prostor. Po delší době jsme dokázali využít tři přesilovky, i když při jedné na nás diváci pískali. Konec byl ale na jedničku.“

Jaroslav Pouzar (HC České Budějovice): „Hráli jsme tři těžké zápasy venku a získali jsme čtyři body. Dnes jsme tři čtvrtiny zápasu odehráli velice dobře, ale těžko dotahovat Pardubice na jejich ledě ve třech nebo čtyřech hráčích. Když se domácí dostali do dvougólového vedení, tak toho měli kluci plné zuby. A já taky.“