19. kolo, úterý 26.11.2002 od 17:30 hodin, Arena Pardubice

Slavia Praha

Branka a nahrávky: 20:10 Blažek (Rolinek, M. Sýkora). Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5, navíc Duda (Slavia Praha) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7547. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 1:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Pácal, Bartoň – Rolinek, T. Blažek, Lubina – Buďa, Janecký, D. Pospíšil – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Slavia Praha: Málek (24.–28. Hronek) – P. Kadlec, Hejda, J. Novák, F. Kučera, Kolařík, Posmyk, Graňák – Duda, J. Beránek, Sup – Fadrný, Krátoška, Antoš – Tomica, Štraub, Šaffer – Jaroš, Klepiš, Dlouhý.

V Pardubicích skončila série třinácti zápasů, v nichž hokejisté pražské Slavie bodovali. O jejím utnutí rozhodl jediný gól, který vstřelil na začátku druhé třetiny Tomáš Blažek a ze souboje dvou reprezentačních brankářů vyšel lépe pardubický Adam Svoboda. Letos už popáté udržel čisté konto.

Domácí bez distancovaného Petra Sýkory a nemocného Tomáše Divíška sehráli s nebezpečnou Slavií dramatické utkání. Pražané začali stejně jako v pátek Sparta útočně, a tak se domácí tentokrát nedostali ke svému tradičnímu náporu a Málka v brance hostů ohrozili poprvé až ve třetí minutě. Slavia hrála důrazný hokej, její hráči aktivně bránili už ve středním pásmu, a proto se lídr soutěže jen těžko prosazoval.

Přestože první třetina vyzněla gólově naprázdno, viděli diváci výborný hokej a skvělé zákroky obou brankářů. Zaměstnanější byl Adam Svoboda, který zasahoval jedenáctkrát, Málek měl o čtyři zásahy méně. V 16. minutě měli domácí výhodu početní převahy, ale jejich přesilovka byla velkým trápením.

Co se nepovedlo Východočechům v úvodu utkání, vyšlo jim už po deseti vteřinách druhé třetiny. Centr prvního pardubického útoku Blažek zakončil pohotově bleskovou akci svého mužstva a dal vedoucí a vítězný gól. Pardubické hráče branka uklidnila, získali převahu a vytvářeli si šance, ale v cestě za změnou skóre jim stál skvělý Málek. Ten musel kvůli rozbité masce ve 24. minutě na čtyři minuty opustit led, domácí ale jeho náhradníka Hronka nepřekonali.

Slavia mohla vyrovnat ve 34. minutě, ale Fadrného superšanci skvěle zlikvidoval Adam Svoboda. Ve 36. minutě oslabil svůj tým Duda faulem, za který dostal dvě a dvě minuty a navíc desetiminutový trest. Ke zvýšení náskoku ale domácím nepomohla ani čtyřminutová přesilovka.

Závěrečná třetina nenabídla pohledný hokej, o to víc se na ledě bojovalo. Pražané přidali na důrazu, jejich tlak s přibývajícími minutami sílil, avšak domácí gólman Svoboda se překonával. V závěru Duda v úniku trefil jen tyčku domácí branky a v poslední minutě Pražané sáhli k power play. Vyrovnání však nedosáhli.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Podali jsme vysoce taktický, disciplinovaný a bojovný výkon, podpořený vynikajícím Adamem Svobodou. Hráli jsme ukázněně, nereagovali jsme na určité věci v průběhu utkání, všímali jsme si jen hokeje. Čekali jsme urputný boj a taktickou bitvu. Jsme rádi, že jsme vyhráli.“

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): „Odehráli jsme vyrovnané utkání. Samozřejmě jsme vycházeli z obranné taktiky, protože jsme si vědomi síly domácího mužstva. V první třetině jsme měli dost vyložených šancí, bohužel jsme je neproměnili a desetisekundové zaváhání v úvodu druhé třetiny nás stálo minimálně bod.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
27.9.02 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 5:0